I Niedziela Adwentu

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna czas Adwentu i jest jednocześnie  początkiem nowego roku liturgicznego. Mottem, hasłem tego nowego roku są słowa „W mocy Bożego Ducha”. W czasie Adwentu wszyscy jesteśmy zaproszeni na roraty, by we wspólnocie przeżywać ten czas pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa Pana. W naszym kościele roraty będą odprawiane codziennie w dni powszednie o godz. 6.30. W poniedziałki, środy i piątki zapraszamy w sposób szczególny wszystkie dzieci wraz rodzicami. Zachęcamy, aby na roraty przychodzić z lampionami.
  2. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w II Niedzielę Adwentu, za tydzień 9 grudnia i będą trwały do wtorku 11 grudnia. Poprowadzi je ks. Tomasz Sztajerwald, prefekt naszego diecezjalnego seminarium. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w niedzielę na wszystkich Mszach św., a w poniedziałek i wtorek dla dorosłych podczas Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00, dla młodzieży i wszystkich później wracających z pracy o godz. 19.30, a dla dzieci rano na roratach o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 18.00, kiedy to w czasie nauk dla dorosłych w kościele, dzieci przejdą z księdzem Wojciechem i katechetami do domu parafialnego. Rekolekcje będą także naszym bezpośrednim przygotowaniem do uroczystości 70 – lecia powstania naszej parafii, którą będziemy celebrować w środę 12 grudnia. W tym dniu uroczystej Mszy św. o godz. 18.00 będzie przewodniczył ks. Biskup Ordynariusz Romuald Kamińskich. Wszystkich zapraszamy na tę Mszę św. a także na wspólną agapę i tort urodzinowy w domu parafialnym bezpośrednio po Mszy św.
  3. W księgarni pod dzwonnicą można nabywać poświęcone przez kapłana opłatki na stół wigilijny, świece „Caritas”  i karty świąteczne.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano podczas Mszy św. i po południu od godz. 16.30. O godz. 17.00 Msza św. piewszopiątkowa dla dzieci, o godz. 18.00 Msza św. wynagradzająca do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przypominamy, że w pierwsze piątki i pierwsze soboty miesiąca w godzinach przedpołudniowych księża odwiedzać będą chorych, by mogli wyspowiadać się i przyjąć Komunię św.
  5. W najbliższą sobotę 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. będą odprawione o godz. 6.30, 8.00 i 18.00. W godz. 12.00 – 13.00, w godzinie łaski, będzie możliwość modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele.