Zapraszamy na katechezy do Kościoła Świętej Rodziny

* Jeśli życie zadaje Ci pytania, na które trudno znaleźć odpowiedź…
* Jeśli wydaje Ci się, że Twoja wiara słabnie…
* Jeśli znasz kogoś, kto jest zagubiony i traci nadzieję…

Ks. Proboszcz i katechiści wspólnoty neokatechumenalnej zapraszają na katechezy dla dorosłych i młodzieży od 7 października w poniedziałki i czwartki o 19.30.

Święty Jan w Ewangelii mówi, że na początku było Słowo. Księga Rodzaju opisuje, jak Bóg, stwarza swoim słowem cały świat. Czy w XXI wieku tu u nas, w Polsce, na Zaciszu, Słowo wciąż ma taką moc?

Kościół nieustannie głosi Słowo Boga. Czy jednak czasem nie wydaje nam się ono oderwane od życia? Co może mieć wspólnego z pracą, problemami z dziećmi, mężem, ojcem czy teściową, koniecznością spłaty kredytu i zabezpieczeniem sobie spokojnej przyszłości?

Jeszcze trudniej bywa, jeśli dotykają nas wydarzenia, które wydają się wyzwaniem ponad siły – śmierć lub choroba kogoś bliskiego, groźba rozpadu małżeństwa, nałóg dziecka, ruina uporządkowanego dotąd życia. Czy to możliwe, że w tych sytuacjach także jest Pan Bóg? Ten Bóg, który – jak przecież mówi Pismo Święte – jest Miłością?

Są pytania, na które nie ma łatwych odpowiedzi, ale to nie znaczy, że odpowiedzi nie istnieją. Kościół udziela ich nieustannie i cierpliwie – w czytaniach Pisma Świętego, w papieskich dokumentach, w homiliach duszpasterzy. Bywa jednak tak, że trudno jest nam słuchać. Dlatego właśnie Kościół przygotowuje czasem wydarzenia specjalne – rekolekcje, misje, katechezy…

Wojciech Widłak