V NIEDZIELA WIELKANOCNA

  1. We wtorek rozpocznie się miesiąc maj. Zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwach majowych w niedziele i uroczystości (m.in. 3 maja) o godz. 17.30, a w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.
  2. W czwartek obchodzimy uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. będą odprawiane wg porządku niedzielnego.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąc. W piątek spowiadać będziemy rano podczas Mszy św. i po południu od godz. 16.30. O godz. 17.00 Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci. W sobotę o godz. 7.15 różaniec i rozważania fatimskie, o godz. 8.00 Msza św. w intencji kółek różańcowych, a następnie spotkanie w domu parafialnym. W piątek na mocy dyspensy ks. Bp. Ordynariusza post nie obowiązuje, ale ci którzy skorzystają z dyspensy powinni w zamian pomodlić się w intencji naszej Ojczyzny i Kościoła naszej diecezji.
  4. W związku ze zbliżającymi się wydarzeniami ważnymi dla naszej parafii: nawiedzenia kopii cudownego obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej (3 i 4 czerwca) oraz rocznicy konsekracji naszego kościoła (18 czerwca) zostały przygotowane folderki z programem przygotowań i przebiegu powyższych uroczystości. Pragniemy je dostarczyć do wszystkich rodzin naszej parafii. Osoby, które są chętne by pomóc w pakowaniu kopert zapraszamy w najbliższą środę (2 maja) po nabożeństwie majowym do domu parafialnego.
  5. W księgarni pod dzwonnicą można nabyć tekst ostatniej adhortacji papieża Franciszka „O powołaniu do świętości w świecie współczesnym” oraz broszurkę, wydaną przez środowisko medyczne Świętej Rodziny z krótką biografią Hanny Chrzanowskiej, wczoraj beatyfikowanej pielęgniarki.