Zapraszamy na spotkania duszpasterstwa przedsiębiorców i pracodawców TALENT

Zapraszamy przedsiębiorców i pracodawców 20 kwietnia o godz. 19.00 na spotkanie duszpasterstwa TALENT w domu parafialnym przy kościele Świętej Rodziny na Zaciszu w Warszawie. Temat konferencji i dyskusji: WARUNKI. Jeden stoi, drugi leży, czyli o warunkach i świadczeniach. Zapewnienie dobrych warunków pracy oraz różnorodnych świadczeń to wielkie wyzwanie dla każdego pracodawcy. Od tych czynników niejednokrotnie zależy sukces firmy w poszukiwaniu pracowników oraz zapewnieniu ich lojalności. Dlaczego jednak chrześcijański przedsiębiorca ma dbać o odpowiednie warunki pracy? Dlatego, że zatrudnia osoby, które mają swoją niepowtarzalną godność i prawo do rozwoju, szacunku oraz wykorzystania ich potencjału twórczego. Z tego względu tak ważne jest tworzenie środowiska, które będzie sprzyjało osobie ludzkiej.

Dekalog jest wielkim darem Boga dla człowieka. Dziesięć przykazań to drogowskazy na życie każdego z nas. Trzeba je jednak odczytywać osobiście, dzień po dniu, w zróżnicowanych sytuacjach. Jeśli jesteś człowiekiem biznesu, wiesz, jakie to trudne. Dlatego zapraszamy Cię do wspólnej refleksji nad konkretnymi zagadnieniami biznesowymi. Ufamy, że razem wypracujemy „dekalog” polskiego przedsiębiorcy. Podczas dziesięciu spotkań odnajdziesz szereg konkretnych odpowiedzi podsuniętych przez katechizm dla przedsiębiorców. A może pomożesz innym w znalezieniu odpowiedzi? Zapraszamy.

TEMATY na 2018 rok:

styczeń – DYLEMATY. Albo – albo, czyli o moralnych dylematach w biznesie
luty – ZYSK. Płać i wymagaj, czyli o zysku i podatkach
marzec – WYNAGRODZENIE. Co miesiąc na rękę, czyli o wynagrodzeniach
kwiecień – WARUNKI. Jeden stoi, drugi leży, czyli o warunkach i świadczeniach
maj – RELACJE. Gdzie dwóch albo trzech, czyli o relacjach w pracy
czerwiec – OFERTA. Czarne znaczy białe, czyli oferta
wrzesień – REKLAMA. Wieloramienna dźwignia handlu, czyli o reklamie
październik – CENA. Byt rodem z kosmosu, czyli o cenach
listopad – PRODUKCJA. Jakoś się kręci, czyli o produkcji
grudzień – SUPLEMENT. Suplement, czyli witamina dla biznesu