Sześć stągwi kamiennych

Rozpoczęliśmy już przygotowanie do Nawiedzenia Kopii Cudownego Wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej w naszej parafii, które będzie miało miejsce 3 czerwca 2018 r. Znakiem oczekiwania na to nawiedzenie są przygotowane dzbany symbolizujące ewangeliczne kamienne stągwie. W czasie wesela w Kanie Galilejskiej Maryja zachęciła sługi, aby wszystko zrobili, co poleci Jezus. On polecił sługom, aby napełnili stągwie wodą, a ci napełnili je, aż po brzegi, choć sami nie wiedzieli, do czego jest ona potrzebna. W sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze w czasie Mszy świętychnajczęściej jest czytana właśnie Ewangelia według św. Jana 2, 1-12, w której opisany jest cud przemiany wody w wino dokonany przez Pana Jezusa w czasie wesela w KanieGalilejskiej. Co możemy uczynić, by napełnić te dzbany? Jeśli w duchu posłuszeństwa (tak, jak posłuszni byli ewangeliczni słudzy) ofiarujemy niewielki wkład. W zamian możemy zostać hojnie obdarowani. Zapraszamy wszystkich do współuczestniczenia w „napełnianiu stągwi”. Jedną z nich napełniają dzieci, drugą młodzież, trzecią małżonkowie, czwartą poszukujący (drogi życiowej, powołania, współmałżonka), piątą chorzy i starsi, szóstą goście przybywający do parafii. Do dzbanów będą wrzucane niebiesko-przezroczyste kulki symbolizujące krople wody, w które można włożyć kartkę z zapisaną prośbą czy podziękowaniem albo darem duchowym. Będzie to nasze „niewiele”, z którego Pan Jezus może uczynić coś wielkiego na miarę swojej hojności. Nie wiemy, co Jezus uczyni, tak jak ewangeliczni słudzy nie wiedzieli, jaki będzie skutek ich wkładu pracy. Ale z pewnością możemy liczyć na hojną Bożą miłość.