I Niedziela Adwentu

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna czas Adwentu i jest jednocześnie początkiem nowego roku liturgicznego. Mottem, hasłem tego nowego roku są słowa: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.
  2. W czasie Adwentu wszyscy jesteśmy zaproszeni na roraty, by we wspólnocie przeżywać ten czas pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. W naszym kościele roraty będą odprawiane codziennie w dni powszednie o godz. 6.30. W poniedziałki, środy i piątki zapraszamy w sposób szczególny wszystkie dzieci wraz z rodzicami. Zachęcamy aby na roraty przychodzić z lampionami. Wcześniej na godz. 5.40 na codzienną Jutrznię zaprasza wspólnota neokatechumenalna z naszej parafii.
  3. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w II Niedzielę Adwentu, za tydzień 10 grudnia i będą trwały do środy 13 grudnia. Poprowadzi je ks. Łukasz Żak, przebywający na studiach w Rzymie. W niedzielę nauki będą głoszone podczas wszystkich Mszy św., zaś w poniedziałek, wtorek i środę nauki dla dorosłych będą podczas Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00, dla młodzieży i wszystkich później wracających z pracy o godz. 19.30, a dla dzieci rano na roratach o godz. 6.30, a także podczas Mszy św. o godz. 18.00, kiedy to w czasie nauki dla dorosłych w kościele, dzieci przejdą z ks. Wojciechem do domu parafialnego.
  4. Środowisko Medyczne zaprasza na kolejne comiesięcznie spotkanie w najbliższy czwartek 7 grudnia. Gościem spotkania będzie dr Maria Sielicka-Gracka, prezes stowarzyszenia „Lekarze nadziei”, a tematem wezwanie „Dawajmy siebie samych” i słowa św. Brata Alberta „Skąpy jest ten, kto nie jest jak On”. Wszystkich związanych ze służbą zdrowia serdecznie zapraszamy.
  5. W najbliższy piątek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu w godz. 12.00 – 13.00, w godzinie łaski, zapraszamy na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia z racji II piątku miesiąca, a o godz. 18.00 Msza św. podczas której Róże Różańcowe modlitwy rodziców, dzieci i młodzieży odnawiają swój akt oddania Matce Bożej, a po Mszy św. możliwość podjęcia adopcji dzieci poczętych, których życie jest zagrożone.
  6. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. 16.00, o godz. 17.30 Nieszpory.
  7. Przy bocznym wyjściu z kościoła pod dzwonnicą można nabyć opłatek wigilijny, świece „Caritas”, karty świąteczne. Zachęcamy także do nabywania kalendarzy ze zdjęciami z Panamy, a także książki polskiego misjonarza pt. „Misja Panama”, by w ten sposób wesprzeć młodzież, która przygotowuje się do wyjazdu na ŚDM. Pierwsze comiesięcznie spotkanie formacyjne dla młodych zainteresowanych wyjazdem do Panamy odbędzie się w II czwartek miesiąca, 14 grudnia, o godz. 19.00.
  8. Ukazał się nowy numer gazetki parafialnej. Zachęcamy do adwentowej lektury.