Zapiski duchowe pierwszej polskiej błogosławionej lekarki

Dzisiaj obchodzimy święto św. Łukasza Ewangelisty, lekarza i patrona lekarzy oraz służby zdrowia. Z tej okazji Środowisku Medycznemu Świętej Rodziny, które skupia lekarzy, pielęgniarki, położne, farmaceutów i osoby posługujące chorym, dziękujemy za trud i ofiarną pracę na co dzień i apostolską działalność w swoich środowiskach pracy. Życzymy obfitości łask Bożych i nieustannej radości we współpracy z Boskim Lekarzem. Przy tej okazji przypominamy, że w księgarni pod dzwonnicą można już nabyć książkę „Stetoskop i habit”. Są to opublikowane po raz pierwszy notatki duchowe pierwszej błogosławionej polskiej lekarki, dr Bogumiły Noiszewskiej – siostry Ewy od Opatrzności, niepokalanki, która była bohaterką licznych prelekcji podczas spotkań medyków. Doktor Ewa była córką wybitnego polskiego okulisty prof. Kazimierza Noiszewskiego. Lektura jej „zeszyciku” pomaga odkryć duchowość kobiety, wrażliwość lekarza, mądrość nauczyciela, obecność wychowawcy i powołanie siostry zakonnej.