XVIII Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj o godz. 16.00 zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. dla dzieci kl. III ze SP nr 52, przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.
  2. W najbliższą środę 18 października obchodzimy święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona lekarzy i służby zdrowia. Zachęcamy do uczestniczenia we Mszy św. w tym dniu.
  3. Jutro w poniedziałek 16 października o godz. 18.30 zapraszamy na spotkanie sympatyków Warszawskiej Drogi św. Jakuba.
  4. Nastolatków młodszych zapraszamy na cotygodniowe spotkania, prowadzone przez misjonarkę z Filipin, w piątki o godz. 17.00. Młodzież studiującą zaś zapraszamy na spotkanie w czwartek o godz. 20.00 (i następnie co dwa tygodnie).
  5. W najbliższy piątek po Mszy św. wieczornej odbędzie się kolejne spotkanie duszpasterstwa pracodawców i przedsiębiorców „Talent”. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
  6. Młodzież zainteresowaną wyjazdem na ŚDM w Panamie zapraszamy w najbliższą sobotę na godz. 13.00.
  7. Spotkania młodzieży I kl. liceum, przygotowującej się II rok do Sakramentu Bierzmowania rozpoczną się za tydzień w niedzielę 22 października i będą odbywały się w II i IV niedziele miesiąca o godz. 17.15.
  8. Wypominki za zmarłych z naszych rodzin można zgłaszać w zakrystii po Mszach św. lub w kancelarii parafialnej w godzinach przyjęć. Kartki na wypominki znajdują się na stoliku z czasopismami oraz w księgarni pod dzwonnicą.
  9. W księgarni pod dzwonnicą można nabyć książkę „Stetoskop i habit”. Są to opublikowane po raz pierwszy notatki duchowe pierwszej błogosławionej polskiej lekarki, dr Bogumiły Noiszewskiej – s. Ewy od Opatrzności, niepokalanki. Dr Ewa była córką wybitnego polskiego okulisty prof. Kazimierza Noiszewskiego. Lektura jej „zeszyciku” pomaga odkryć duchowość kobiety, wrażliwość lekarza, mądrość nauczyciela, obecność wychowawcy i powołanie siostry zakonnej.
  10. Akademickie Stowarzyszenie Katolickie Soli Deo zaprasza na spotkanie informacyjne, które odbędzie się we wtorek 17 października o godzinie 19 w sali 144 Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej. Soli Deo to miejsce, w którym studenci z warszawskich uczelni mogą rozwijać się duchowo, poznać wspaniałych przyjaciół i uczestniczyć w ciekawych spotkaniach, projektach i wyjazdach. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.