Konsekracja kościoła Świętej Rodziny 18 czerwca 2017 r. o godz. 11.00

Akt zawierzenia Świętej Rodzinie z Nazaretu

Jezu, Maryjo i Józefie  – Święta Rodzino, wzorze rodzin chrześcijańskich, Twemu wstawiennictwu i Twej opiece zawierzamy całą naszą parafię, wszystkich przybyłych na konsekrację naszej świątyni, a także tych, którzy kiedykolwiek do niej przybędą i ją nawiedzą. Niegdyś w Betlejem zabrakło miejsca w gospodzie, niech ta świątynia będzie bezpiecznym schronieniem dla każdego, kto odpowiadając na Boże wezwanie wyrusza w drogę. Niech będzie miejscem ofiarowania nas Bogu, miejscem, gdzie spotykamy tych, których prowadzi Duch Boży, którzy wysławiają i błogosławią Boga na wzór Symeona i Anny. Niech będzie domem, z którego wyruszamy i do którego powracamy. Domem modlitwy, obecności Boga, miejscem spotkania z Nim, które zmienia się w zażyłą i dojrzałą przyjaźń. Amen