Jestem przy Tobie

Podczas spotkania dla mam z małymi dziećmi rozważałyśmy słowa: JESTEM PRZY TOBIE, które śpiewamy w Apelu Jasnogórskim i takie same słowa, ale wypowiedziane przez Matkę Bożą podczas objawienia w Guadalupe 12 grudnia 1531 r.

W Apelu Jasnogórskim słowo JESTEM wypowiada osoba wzywająca Maryję, a słowo TOBIE odnosi się do osoby Maryi. Wypowiadany Apel jest naszą odpowiedzią na pewność płynącą z rozpoznawalnej obecności Maryi.
Podczas objawienia w Guadalupe, Matka Boża zwracając się do Juana Diego powiedziała: Mój mały ukochany synu, niech się nie trwoży twoje serce. Czyż nie JESTEM PRZY TOBIE Ja, twoja Matka? Czy nie stoisz w moim cieniu? Czyż nie jesteś ukryty w fałdach mego płaszcza i w moich ramionach, które cię obejmują? Czy to nie JA JESTEM twoim wybawieniem? Czyż potrzebujesz czegokolwiek innego?
W tej wypowiedzi słowo JESTEM odnosi się do Maryi, a słowo TOBIE do człowieka.
Przytoczone zdania, wypowiedziane przez Maryję w Guadalupe, są zapewnieniem, że Jej obecność jest źródłem radości, nawet wtedy, gdy Juan Diego chciał uniknąć spotkania z Maryją, a wręcz ominąć Ją, z powodu problemów, które go przytłaczały. Maryja podaje też kilka cech charakterystycznych swej obecności, która jest trwała i nieustanna oraz pełna życzliwości. Maryja zawsze przy nas JEST.

W drugiej części naszego spotkania rozmawiałyśmy o pięknie kobiety – tym wewnętrznym i zewnętrznym.