Bądź hojny i dziel się tym, co masz

Za nami kolejne spotkanie Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT. Tym razem poruszony był temat hojności posiadacza i dzielenia się. Ks. Paweł Leszko, sercanin, zachęcał, by być hojnym wobec braci i to nie tylko finansowo, ale by dawać dar z siebie, jako osoby, jak naucza Papież Franciszek: „Aby mieć życie w obfitości, trzeba nauczyć się dawać: nie tylko zyski z przedsiębiorstw, ale siebie samych”. Kard. Joseph Ratzinger pisał: „Chrześcijanin nie jest człowiekiem, który liczy, lecz jest człowiekiem, który daje w nadmiarze. Jest człowiekiem kochającym, dlatego nie pyta: jak daleko mogę się jeszcze posunąć, aby pozostać w sferze grzechu lekkiego i nie popełnić grzechu ciężkiego? Chrześcijaninem jest ten, kto po prostu szuka dobra bez wyrachowania. […] Jest wielkoduszny wobec Boga i ludzi, ponieważ wie, ile sam korzysta ze wspaniałomyślności ze strony Boga i współbraci. Jest to wspaniałomyślność człowieka, który uważa siebie za dłużnika wszystkich, który nie usiłuje osiągnąć poprawności po to, by pozwalała mu stawiać surowe wymagania innym. Taka wspaniałomyślność jest właściwą gwiazdą przewodnią moralności głoszonej przez Jezusa Chrystusa”.