XXXIII Niedziela Zwykła

  1. Trwa nowenna, będąca przygotowaniem do Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, który będzie najpierw złożony w sposób uroczysty w Krakowie w sobotę 19 listopada, a następnie w Uroczystość Chrystusa Króla w niedzielę w każdej parafii na każdej Mszy św. Osoby, które pragną w sobotę wybrać się do Krakowa mogą zapisać się na wyjazd po Mszy św. przed kościołem. Wyjazd organizuje parafia Miłosierdzia Bożego w Ząbkach.
  2. Dzisiaj obchodzimy dzień solidarności z Kościołem prześladowanym w Iraku. Przed kościołem po Mszy św. zbierane są ofiary do puszek, które będą przekazane Fundacji „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.
  3. Zgodnie z decyzją Ojca św. Franciszka zakończenie Roku Świętego nazwanego Jubileuszem Miłosierdzia we wszystkich diecezjach poza Rzymem ma miejsce dzisiaj. Uroczyste zakończenie w naszej diecezji dokona się dzisiaj w Katedrze św. Floriana podczas Mszy św. o godz. 12.30. W Rzymie Ojciec Święty zakończy Rok Święty w przyszłą niedzielę.