XIV Niedziela Zwykła

  1. W środę, 14 września przypada Święto Podwyższenia Krzyża, zaś w czwartek wspomnienie Matki Boskiej Bolesnej. Zachęcamy do uczestniczenia we Mszy św. w tych dniach.  
  2. Przypominamy, że za tydzień 18 września organizujemy nasz doroczny festyn parafialny. Zachęcamy wszystkich do czynnego w nim udziału. Program dla dzieci, a raczej rodzin z dziećmi rozpocznie się po Mszy św. o godz. 10.30 w namiocie, dawnej kaplicy. Przez prowadzących został nazwany Ambasadą Imprez. W programie konkursy i zabawy, zespołowe narty, mini szczudła, łowienie ryb i wiele innych atrakcji. O godz. 13.00 rozpoczną się występy estradowe, Logic_Gate eksperymenty naukowe dla każdego, o godz. 15.00 zaprasza młodzież na program związany ze ŚDM, o godz. 16.00 koncert zespołu KANAAN, zdobywcy Nagroda Jury, Nagroda Publiczności), na festiwalu Chrześcijańskie Granie (Złoty Krążek) i na Gospel Festiwal na zamku w Gniewie. zespół o sobie mówi :” Gramy we wszystkich muzycznych kolorach świata, zapamiętale i namiętnie, o TYM co nad nami.” O godz. 17.00 finał zabawy z fantami. Prosimy o zgłaszanie do zakrystii gotowości przygotowania ciast, sałatek, wzięcia udziału w pracach porządkowych i organizacyjnych. Prosimy również o przynoszenie fantów. Mile widziane są fundatorzy głównych nagród, które będą rozlosowane na zakończenie festynu.  
  3. W księgarni można nabyć „Ostatnie rozmowy z Benedyktem XVI” – Papież mówi wprost o powodach swojej rezygnacji, kluczowych momentach pontyfikatu, o konklawe i swoim następcy – Franciszku. Benedykt XVI nigdy wcześniej nie mówił w sposób tak osobisty o swojej wierze, współczesnych wyzwaniach chrześcijaństwa i przyszłości Kościoła. Jeden z największych teologów i myślicieli naszych czasów opowiada również o swojej rodzinie i innych drogich mu osobach, a także o ważnych chwilach w swojej biografii. Po raz pierwszy w historii Kościoła papież podsumowuje swój pontyfikat oraz szczerze odpowiada na pytania, które od kilku lat nurtują nie tylko dziennikarzy, ale i wielu katolików.
  4. Ukazał się nowy numer gazetki parafialnej w całości poświęcony ŚDM w Warszawie i w Krakowie.