V Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. 16.00, o godz. 17.30 Nieszpory.
 2. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Msze św. odprawimy w tym dniu o godz. 6.30, 8.00, 18.00 i 19.00. Posypanie głów popiołem odbędzie się podczas każdej Mszy św. Przypominamy, że w Środę Popielcową wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, zaś post ilościowy obowiązuje wszystkich między 18 a 60 rokiem życia.
  Wielkopostne nabożeństwo Drogi krzyżowej będziemy sprawowali w piątki o godz. 17.00 dla dzieci, o godz. 17.30 dla dorosłych i o godz. 19.00 dla młodzieży i wszystkich później wracających z pracy. Na Gorzkie Żale zapraszamy wszystkich w niedziele Wielkiego Postu na godz. 17.15.
 3. W najbliższy czwartek 11 lutego przypada wspomnienie NMP z Lourdes, obchodzone od wielu lat jako Światowy Dzień Chorego. Uroczysta Msza św. dla chorych i ich opiekunów zostanie odprawiona przez ks. Bpa Marka Solarczyka w kościele Marianów przy ul. Szwedzkiej o godz. 11.00. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
 4. Również w tym dniu 11 lutego odbędzie się kolejne comiesięczne spotkanie Środowiska Medycznego Świętej Rodziny. Tematem spotkanie będzie Orędzie Ojca św. Franciszka na Światowy Dzień Chorego, zatytułowane „Zawierzmy się Jezusowi Miłosiernemu jak Maryja”. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. w kaplicy w domu parafialnym o godz. 19.00. Wszystkich związanych ze służbą zdrowia serdecznie zapraszamy.
 5. W II piątek miesiąca 12 lutego zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15.00.
 6. W minionym tygodniu zakończyliśmy odwiedzanie rodzin naszej parafii. Wszystkim dziękujemy za życzliwość i serdecznie przyjęcie odwiedzających duszpasterzy oraz za ofiary złożone przy tej okazji. Zostały one przeznaczone na pokrycie części kosztów nowego nagłośnienia oraz w części na dokończenie spłaty długu wobec głównego wykonawcy.
 7. Przez cały okres Wielkiego Postu w dni powszednie od poniedziałku do piątku wspólnota neokatechumenalna będzie gromadziła się codziennie w naszym kościele na modlitwę Liturgią Godzin – Jutrznią. Wszystkich zapraszamy do tej wspólnej modlitwy każdego dnia o godz. 5.45
 8. Przypominamy, że do wtorku trwa zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, organizowana przez Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
  Również do wtorku można przynosić palmy z ubiegłorocznej Niedzieli Palmowej, które spalimy na popiół do posypania naszych głów. Sprzęt oraz palmy można składać przed wejściem do namiotu.