Objawienie Pańskie 2014

 

W całej Polsce w Uroczystość Objawienia Pańskiego ulicami miast przeszły Orszaki Trzech Króli. Również i w naszej parafii  po raz pierwszy przeszedł orszak, w którym brali udział Trzej Mędrcy, ministranci, schola dziecięca, księża oraz dzieci z rodzicami.

Prawie każde dziecko było przebrane za króla. Tuż przed Mszą św. utworzył się orszak, na którego czele stanęły „gwiazdy betlejemskie” i transparent z napisem „Przyszliśmy oddać Mu pokłon”. Ze śpiewem i radością wszyscy ruszyli do świątyni, aby pokłonić się Jezusowi w Najświętszym Sakramencie.

 

Od tego dnia na naszych drzwiach można napisać:

C + M + B 2014

Znaczy to „Christus Mansionem Benedicat” – czyli „Niech Chrystus błogosławi ten dom/mieszkanie”. Dwukrotne pojawiające się „+”, krzyżyki są znakiem błogosławieństwa.