Uroczystość Świętej Rodziny

27 grudnia br. obchodziliśmy Uroczystość Świętej Rodziny, święto patronalne naszej parafii.

W tym dniu małżonkowie dziękowali Bogu za dar Sakramentu Małżeństwa na Mszy św., której przewodniczył ks. Abp Henryk Hoser.

Zaproszeni małżonkowie z całej naszej diecezji, którzy przeżywali w tym roku jubileusz 25, 50, 55, 60 i 65 – lecia zawarcia sakramentu małżeństwa, odnowili swoje przyrzeczenia małżeńskie i otrzymali uroczyste błogosławieństwo oraz zostali zawierzeni Bożemu Miłosierdziu.

Biskup Warszawsko-Praski powiedział min.:

– Zarówno św. Józef, jak i Najświętsza Maryja Panna szli drogą wiary. Nie rozumieli wielu wydarzeń i okoliczności, które ich spotykały, ale ufali Bogu. A zatem trudności, ciemności i wątpliwości, które były ich udziałem, także i nas nie ominą.

 

Polecamy videorelację z tego wydarzenia, zawierającą życzenia Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Warszawsko-Praskiej skierowane do tegorocznych Jubilatów: