Spotkanie dla rodzin w sprawach ŚDM

13 grudnia po Mszy św. o godz. 18.00 w domu parafialnym odbędzie się pierwsze spotkanie dla rodzin, które chcą przyjąć młodych pielgrzymów. Zapraszamy zarówno wszystkich tych, którzy się zgłosili, jak i tych, którzy jeszcze się wahają lub nie zdążyli się zapisać na listy przyjmujących.

Do tej pory do organizatorów zgłosiło się około 70 rodzin. Wciąż jednak brakuje jeszcze około dwudziestu domów. Przyjęcie młodych wiąże się z zapewnieniem przybyszom noclegu i śniadania. Następnie w ciągu dnia młodzi, w grupach, będą wspólnie realizować przygotowany dla nich program.
Spotkania w parafii dla rodzin przyjmujących młodzież mają pomóc w dobrym przyjęciu przybyszów i rozwiać wszelkie wątpliwości organizacyjne Ponadto może to być okazja, by dowiedzieć się ciekawych i praktycznych informacji o krajach i kulturach, z których pochodzą przybysze. Dodatkowo spotkania mogą dopomóc w zadzierzgnięciu bliższych więzi we wspólnocie parafialnej i we wzajemnym poznaniu się rodzin.