Zapraszamy na XII Festyn Parafialny

Zapraszamy w niedzielę, 17 września 2023 r. na XII Festyn Parafialny. Już po Mszy św. dla dzieci, która zakończy się ok. 11.30 rozpoczną się na terenie przykościelnym atrakcje i zabawy specjalnie przygotowane dla najmłodszych. Do wspólnej zabawy zaprosi nasza parafialna schola dziecięca. Ciekawe konkurencje dla dzieci poprowadzi doświadczony wodzirej i jego animatorzy. Po zabawach z wodzirejem zapraszamy dzieci do sali zajęć plastycznych w domu parafialnym na dole, a także do zaprzyjaźnienia się z alpakami, które tego dnia zagoszczą na trawniku przy naszym kościele. Będzie można nawet nabyć marchewkę, by je nakarmić. Czeka też dmuchaniec i skręcanie balonów oraz malowanie buziek. Ministranci zapraszają na pyszny popcorn i turniej ping ponga.
O godz. 13.00 nastąpi uroczyste otwarcie festynu, po którym młodzież opowie jak było na Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie. Na pewno nie zabraknie wspólnego tańczenia „Belgijki” z młodzieżą z naszej parafialnej grupy oazowej. Na scenie będzie trwał mini festiwal piosenek religijnych, a nasi utalentowani parafianie zaprezentują nam swoje pasje. Między innymi odbędzie się pokaz tańców ludowych, recital gitarowy ze wspólnym śpiewaniem, recytacja wierszy, wystawa obrazów, a także prezentacja historyczna z pokazem mundurów z 1939 r.
W domu parafialnym na piętrze będzie wystawa obrazków przedstawiających Matkę Bożą ze zbiorów Pana Jerzego Kazimierczaka. Pan Jerzy osobiście oprowadzi po wystawie i opowie o prezentowanych wizerunkach.
W tym roku na loterię, w której każdy los wygrywa, zapraszamy do namiotu zarówno dzieci jak i starszych.
Tego dnia na obiad polecamy kiełbaski z grilla i karkówkę, które przyrządzać dla nas będą doświadczeni w tym względzie ojcowie z naszej parafii. Do tego zachęcamy do spróbowania przepysznych sałatek i pajdy ze smalcem i ogórkiem. W domu parafialnym będzie można posmakować przepysznych ciast naszych zaciszańskich gospodyń, a przy okazji wypić kawę czy herbatę.
O godz. 16.00 w kościele odbędzie się koncert: na wiolonczeli zagra Justyna Kańska, na organach Tomasz Januchta. Wystąpi też chór parafialny, solistka i nasz organista Paweł Moszkowicz.
O godz. 17.00 nastąpi losowanie nagród głównych. Serdecznie wszystkich zapraszamy do spędzenia tego niedzielnego popołudnia we wspólnocie parafialnej. Do zobaczenia w niedzielę, 17 września!