VI Niedziela Wielkanocna

 1. Przypominamy, że nabożeństwo majowe odprawiamy dzisiaj w kościele
  o godz. 17.30, a przy kapliczce przy ul. Kolejarskiej o godz. 16.30. W dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej od najbliższego piątku nabożeństwo majowe będzie połączone z nowenną przed Zesłaniem Ducha Świętego.
 2. We wtorek 16 maja obchodzimy uroczystość św. Andrzeja Boboli, patrona Polski i metropolii warszawskiej.
 3. Informujemy, że czwartkowe adoracje Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej są w najbliższych tygodniach odwołane ze względu na próby dzieci komunijnych. W dalszym ciągu zapraszamy na adorację w czwartki w godz. 16.00 – 18.00. Msze św., podczas których dzieci kl. III przystąpią do I Komunii św. odbędą się w sobotę 27 maja o godz. 10.00 i 12.00 oraz w niedzielę 4 czerwca o godz. 10.30 i 12.00.
 4. W przyszłą niedzielę obchodzimy przeniesioną z czwartku uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 5. Spotkanie dla mężczyzn, ojców rodzin odbędzie się w najbliższy piątek, trzeci w miesiącu o godz. 20.20.
 6. W najbliższy czwartek 18 maja będziemy gościli w naszej parafii ks. Bp. Romualda Kamińskiego, który odprawi w naszym kościele Mszę św.
  o godz. 18.00 w intencji wszystkich mieszkańców naszej parafii, którzy w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych angażowali się w życie parafialne i społeczne na Zaciszu. Po Mszy św. w namiocie odbędzie się promocja książki wydanej przez Fundację Wspierania Inicjatyw Pozarządowych im. Józefa Szewczyka. Książka ukazuje działania i wysiłek członków i osób związanych z Ochotniczą Strażą Pożarną na Zaciszu, których owocem była budowa pierwszego kościoła, szkoły, domu kultury, boiska sportowego i wiele innych inicjatyw. Ukazuje wiele postaci tego czasu ważnych  w tej lokalnej społeczności: Adama Madeja, Stanisława Składanek, Tadeusza Hendigera, Marię Cichosz – Miecznikowską,  trzech braci Sobierajskich, Józefa Szewczyka.
 7. Ukazała się nowy numer gazetki parafialnej „Rodzina na Zaciszu”.