Msza Święta za dawnych mieszkańców Zacisza

W czwartek, 18 maja będziemy gościli w parafii ks. Bp. Romualda Kamińskiego, który odprawi w naszym kościele Mszę św. o godz. 18.00 w intencji wszystkich mieszkańców parafii, którzy w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych angażowali się w życie parafialne i społeczne na Zaciszu. Po Mszy św. w namiocie odbędzie się prezentacja książki wydanej przez Fundację Wspierania Inicjatyw Pozarządowych im. Józefa Szewczyka.

Książka „Zdarzyło się na Zaciszu” to zbiór artykułów i materiałów, które zostały zebrane na przestrzeni ostatnich lat w wyniku działań prowadzonych przez Fundację Wspierania Inicjatyw Pozarządowych im. Józefa Szewczyka. Publikacja ukazała się w celu popularyzowania historii lokalnej społeczności wśród współczesnych mieszkańców Zacisza i Warszawy. Autorzy mają nadzieję, że opowieść o Zaciszu i okolicy zachęci do własnych poszukiwań i poznawania lokalnych świadectw przeszłości.

Książka ukazuje działania i wysiłek członków i osób związanych z Ochotniczą Strażą Pożarną na Zaciszu, których owocem była budowa pierwszego kościoła, szkoły, domu kultury, boiska sportowego i wiele innych inicjatyw.

Ze wstępu od wydawcy: „W książce „Zdarzyło się na Zaciszu” przedstawiliśmy na przykładzie Ochotniczej Straży Pożarnej i losu jej członków, jak kształtowała się lokalna społeczność. Jak potrafią się zmobilizować i zorganizować w czasie wojny i już po niej przy odbudowie Warszawy, a przede wszystkim przy przekształceniu podmiejskiej wsi w dzielnicę stolicy. Chcielibyśmy, aby stałą sięinspiracją dla nowych mieszkańców Zacisza. Aby zrozumieli, że ich jest nie tylko dom, w którym mieszkają. Również ta Ulica, ta Dzielnica, to Miasto i ten Kraj – Polska jest ich współwłasnością…”