Droga Światła 21 i 28 maja

Trwa w Kościele najbardziej radosny okres roku liturgicznego – okres wielkanocny, który rozpoczęliśmy Niedzielą Zmartwychwstania Pańskiego. Każdy z nas osobiście jest zaproszony do przeżywania tej tajemnicy. Ale najważniejsze wydarzenia w naszym życiu chcemy i lubimy przeżywać we wspólnocie, we wspólnocie rodziny, przyjaciół, ludzi Kościoła. Od kilku lat w naszym kościele parafialnym mamy okazję celebrować radość okresu wielkanocnego poprzez odprawianie nabożeństwa Drogi Światła, które przy pięknej pogodzie odbywa się na zewnątrz kościoła. Podczas rozważania Słowa Bożego, przemierzając kolejne stacje, niesiemy figurę Chrystusa Zmartwychwstałego.

Nabożeństwo Drogi Światła jest bardzo młode, stąd może jeszcze nie wszyscy o nim słyszeli i nie do końca ukształtowała się jego forma. Zaczęto je odprawiać w 1988 roku we Włoszech. Prawdopodobnie inspiracją do jego powstania były freski z katakumb św. Kaliksta w Rzymie, które przedstawiają zmartwychwstanie Chrystusa przechodzącego ze śmierci do życia, z ciemności do światła Drogą Światła. W kolejnych latach nabożeństwo to rozprzestrzeniało się na całe Włochy. Ważnym momentem w rozwoju tego nabożeństwa paschalnego było umieszczenie go w oficjalnym modlitewniku na Wielki Jubileusz Roku 2000. Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów zatwierdziła tę formę pobożności w 2002 roku.

Po spotkaniu modlitewnym w kościele zapraszamy na wspólne wielkanocne śniadanie – Agapę – do domu parafialnego (można przynieść jakiś dar na wspólny stół).