Stulecie niepodległości Polski

Jan Paweł II, nasz święty Papież, uczył nas otwarcia i patriotyzmu – umiłowania dużej i małej ojczyzny. Podczas pierwszej swej pielgrzymki do Polski powiedział: „Zanim stąd odejdę, proszę was, abyście całe to duchowe dziedzictwo, któremu na imię Polska, raz jeszcze przyjęli z wiarą, nadzieją i miłością – taką, jaką zaszczepia w nas Chrystus na chrzcie świętym, abyście nigdy nie zwątpili i nie znużyli się, i nie zniechęcili, abyście nie podcinali sami tych korzeni, z których wyrastamy”.

Pochód świętych

Od kilku lat w kościele Świętej Rodziny 31 października, w przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych, organizujemy pochód świętych. Tak też było i w tym roku. Po Mszy św. o godz. 18.00 z kościoła wyruszył pochód, w którym brały udział całe rodziny. Dzieci były przebrane za swoich ulubionych świętych. Przy blasku świec i lampionów szliśmy ulicami naszego osiedla, niosąc relikwie świętych, by okazać swą radość z tego, że wszyscy jesteśmy powołani do świętości i wspólnie zmierzamy do Domu Ojca. Było to świadectwo wiary i okazja do przypomnienia sobie jak wielu mamy świętych – ludzi, którzy żyli przed nami na świecie, a dziś są już szczęśliwi z Panem Bogiem.
Wszyscy Święci i Święte Boże, módlcie się za nami!

Czas jubileuszy

Św. Jan Paweł II, nasz wielki rodak na Stolicy Piotrowej, z okazji Międzynarodowego Roku Młodzieży pisał w Liście do młodych całego świata: „Pojęcie «ojczyzna» rozwija się w bezpośredniej bliskości pojęcia «rodzina» – poniekąd jedno w obrębie drugiego. Stopniowo też, odczuwając tę więź społeczną, która jest szersza od więzi rodzinnej, zaczynacie także uczestniczyć w odpowiedzialności za wspólne dobro owej większej «rodziny», która jest ziemską «ojczyzną» każdego i każdej spośród was” (Parati semper 11).

Te słowa nie straciły swojej aktualności. Historia i codzienność pokazują ich głębię i prawdziwość – przypomina ordynariusz naszej diecezji ks. bp Romuald Kamiński. Chcąc uczcić jubileusz odzyskania przez Polskę niepodległości bp Romuald włącza dziękczynienie za dar rodzin naszej diecezji i zaprasza wszystkich Jubilatów, obchodzących w tym roku 50 i 25-lecie zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego, na dziękczynną Eucharystię, której będzie przewodniczył w sobotę, 17 listopada, o godzinie 12.00, w Bazylice Katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana.