Matka Boża w Kopii Cudownej Ikony Jasnogórskiej nawiedziła naszą parafię

Kopia wizerunku Matki Bożej Jasnogórskiej przybyła do naszej parafii w niedzielę 3 czerwca 2018 r. o godz. 18.30. Po powitaniu przy zbiegu ulic Skrzypcowej, Codziennej i Łukasiewicza Obraz został procesjonalnie wprowadzony do kościoła. W procesji uczestniczyły grupy parafialne,  bielanki i dzieci pierwszokomunijne niosące wieniec, ministranci, chorągwie, schola, rodziny z dziećmi, miejscowi  księża oraz księża goście pod przewodnictwem Księdza Biskupa Marka Solarczyka.

Na tę historyczną uroczystość do naszej parafii przybył kardynał John Ribat – ordynariusz Port Moresby z Papui-Nowej Gwinei oraz ks. bp Józef Roszyński SVD – ordynariusz diecezji Wewak na północnym wybrzeżu Papui-Nowej Gwinei. Obecni byli także księża proboszczowie z dekanatu praskiego i zaprzyjaźnieni z parafią kapłani.

Czas kapłańskich jubileuszy

Czerwiec jest co roku czasem jubileuszy kapłańskich. Proboszcz ks. Prałat Andrzej Mazański swoją 34. rocznicę świętował 3 czerwca (podczas nawiedzenia Obrazu Matki Bożej w naszej parafii),  wikariusz ks. Wojciech Sokołowski 2 czerwca miał 11. rocznicę święceń, a rezydent ks. Janusz Kijek 6 czerwca obchodził 47. rocznicę święceń.

6 czerwca ks. Biskup Romuald Kamiński, ordynariusz warszawsko-praski podczas Mszy św. o godz. 18.00 przewodniczył koncelebrze księży, którzy wraz z ks. Robertem Wielądkiem, rezydentem w naszej parafii, obchodzili 12. rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich. Podczas Mszy św. tego dnia dziękowaliśmy Panu Bogu za wszystkich kapłanów – szafarzy sakramentów świętych. Ks. Biskup Romuald  dzień później, 7 czerwca, obchodził 37. rocznicę swoich święceń kapłańskich. Wszystkim Kapłanom dziękujemy za Ich posługę duszpasterską i w modlitwie polecamy opiece Świętej Rodziny.