Rodzina otwarta na Ducha Świętego – Dawcę darów wielu

Powoli kończy się najdłużej trwający okres roku liturgicznego: Okres Wielkanocny. Przez pięćdziesiąt dni świętowaliśmy radosny czas pamiątki Zmartwychwstania Jezusa. Ostatnie dziewięć dni tego okresu Kościół przeżywa trwając na Nowennie do Ducha Świętego. W ten sposób naśladujemy pierwszą wspólnotę Kościoła: Apostołów i uczniów Jezusa, którzy po Wniebowstąpieniu trwali jednomyślnie na modlitwie wraz z Maryją w jerozolimskim Wieczerniku. To tam zstąpił na nich Duch Święty w postaci ognistych języków i uzdolnił ich do głoszenia Ewangelii. W chwilach trudności, bezradności, podejmując ważne decyzje zawsze powinna nam towarzyszyć modlitwa, do Tego, który jest Dawcą wielu darów takich jak: mądrości, rozumu, rady, męstwa, umiejętności, bojaźni Bożej, pobożności. To w Duchu Świętym powinniśmy szukać odpowiedzi na nasze ludzkie wyzwania.