Sakrament Bierzmowania młodzieży z parafii

W wigilię uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego bp Marek Solarczyk przewodniczył Mszy św. W czasie liturgii udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania. – Poprzez dar Ducha Świętego Bóg wprowadza was w tajemnicę swojego życia – powiedział w homilii. – Bóg zawsze będzie wam towarzyszył przekonywał młodych bp Solarczyk, zachęcając: – Idźcie przez życie z Bogiem stając się dla innych znakiem Jego obecności. Po liturgii młodzież otrzymała książki, jako pamiątkę sakramentu bierzmowania oraz modlitwę w intencji zbliżającego się synodu. Zdjęcia z tej uroczystości w naszej galerii:

Zapraszamy w niedzielę do kawiarenki parafialnej

Zapraszamy w niedzielę po Mszach świętych od godz. 10.00 do 14.00. do naszej KAWIARENKI PARAFIALNEJ na spotkania i rozmowy przy kawie z ekspresu i herbacie. Kawiarenkę prowadzą małżeństwa z naszej parafii. Osoby pragnące włączyć się w to dzieło, prosimy o zgłaszanie się do ks. Proboszcza lub pozostawienie kontaktu do siebie na liście w zakrystii.

Pierwsza Komunia Święta w naszej parafii

W naszej parafii dzieci kl. III ze SP nr 52, które przygotowywały się do tego sakramentu, przyjmą Pana Jezusa do serca podczas Eucharystii w 20 maja w dwóch grupach podczas Mszy św. o godz. 10.30 i 13.00, zaś dzieci ze SP nr 84 przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej 27 maja w dwóch grupach o godz. 10.30 i 13.00. Polecamy modlitwie całej wspólnoty parafialnej zarówno dzieci, jak też rodziców i całe rodziny.

Zapraszamy na spotkanie ludzi biznesu

W piątek 18 maja zapraszamy na kolejne spotkanie duszpasterstwa przedsiębiorców i pracodawców TALENT grupy Warszawa-Zacisze. Zapraszamy do refleksji nad relacjami w firmie: pracodawca – pracownik, właściciel – klient itp. Od ich jakości w dużej mierze zależy rozwój firmy, który osiąga się „w oparciu o sumę decyzji otwartych i zaangażowanych w nieustanny rozwój pracowników” (H. Tudek). Warto posłuchać, jak inni rozwiązują konflikty, jakim systemem wartości się kierują, co robią, by tworzyć dobre relacje.
Program spotkania: Msza święta o godz. 18.00 w kościele Świętej Rodziny (ul. Rozwadowska 9/11), po niej spotkanie, prezentacja tematu i dyskusja w grupach. Planowany czas zakończenia ok. 21.