Pierwsza Komunia Święta w naszej parafii

W naszej parafii dzieci kl. III ze SP nr 52, które przygotowywały się do tego sakramentu, przyjmą Pana Jezusa do serca podczas Eucharystii w 20 maja w dwóch grupach podczas Mszy św. o godz. 10.30 i 13.00, zaś dzieci ze SP nr 84 przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej 27 maja w dwóch grupach o godz. 10.30 i 13.00. Polecamy modlitwie całej wspólnoty parafialnej zarówno dzieci, jak też rodziców i całe rodziny.

Dzień pierwszego pełnego uczestnictwa we Mszy św. to dla dziecka niezwykle ważne wydarzenie. To też wyzwanie dla jego rodziców, by pomogli dziecku wejść w pełniejsze życie religijne. Warto zadbać, by długotrwałe przygotowania do tego wydarzenia nie skończyły się wraz ze zdjęciem odświętnej szaty liturgicznej. A przyjęcia Jezusa do serca nie przyćmiły wyszukane prezenty i cała świąteczna oprawa.

Wzór pobożnych dorosłych w otoczeniu dziecka, zaangażowanie rodziców, rzetelna modlitwa i praktyki religijne mają znaczenie dla późniejszego kształtowania się życia religijnego młodego człowieka. Fundament rodziny kształtuje, a praktykowanie życia religijnego naturalnie przygotowuje dziecko do tego sakramentu i pomaga mu na drodze wiary.

Jeśli rodzice na co dzień żyją w przyjaźni z Bogiem, dziecko naturalnie wchodzi w przestrzeń sacrum. Nie trzeba podejmować wielkich starań. Dziecko wpatrzone w swoich najbliższych naturalnie przesiąka atmosferą wiary. Bardzo ważne jest, by rodzice byli przewodnikami w wierze dla swoich dzieci i w codzienności, na bieżąco, tłumaczyli, odpowiadali, wyjaśniali.

Wspólne przeżycie tego wielkiego wydarzenia razem z dzieckiem może być wspaniałym świadectwem wiary. Trwajmy w modlitwie.