Pan Bóg mówi do nas w wydarzeniach

Każdy rok przynosi nowe wydarzenia. Na progu nowego roku niektóre z tych wydarzeń przewidujemy, niektóre planujemy, ale wiemy też o tym, że będą i takie, które są dla nas niespodziewane. Chociażby ja nie planowałem upadku ze schodów na dzień przed odpustem parafialnym, ale Pan Bóg takie wydarzenie dał, które w pewien sposób przestawiło moje życie na inny tor, przynajmniej na jakiś czas. W tym czasie doświadczyłem bólu, ale także szczególnej bliskości Pana Boga. Dziękuję za modlitwę, spotkania i troskę o mnie wielu osób. Pobyt w Szpitalu Praskim im. Przemienienia Pańskiego był szczególny w kontekście wydarzenia, do którego odnosi się jego nazwa. Na Górze Tabor Jezus odsłonił się przed uczniami. W trudnych sytuacjach, jak choroba, cierpienie, ból, możemy doświadczyć szczególnej obecności Pana Boga przy nas. W tych nieplanowanych przez nas wydarzeniach Pan Bóg odsłania swą miłość i bliskość.