Klerycy dzieciom

Po raz siedemnasty w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Warszawsko-Praskiej (przy ulicy Mehoffera 2) klerycy trzeciego roku wystawią sztukę teatralną. W tym roku będzie to spektakl muzyczny „Wielka wyprawa” przeznaczony głównie dla dzieci, ale z pewnością  oczaruje także dorosłych. Znane, polskie piosenki dla dzieci, śpiewane przez wiele pokoleń, w oryginalnym opracowaniu wokalnym i muzycznym zaprezentowane z poczuciem humoru wykonawców.

Jest to radosna bajka opowiadająca o tym, co robią zabawki, kiedy są same. Autor i reżyser spektaklu – Piotr Furman, połączył najpopularniejsze „przeboje” dla maluchów, takie jak: „Jadą, jadą misie”, „Krasnoludki”, Jedzie pociąg z daleka” czy „Kółko graniaste”, w pełną perypetii opowieść sceniczną rozpoczynającą się w sklepie z zabawkami. W czasie swojej wyprawy bohaterowie rozwiązują problemy swojego zabawkowego życia chcąc równocześnie wprowadzić powiew świeżości w życie starszego, zmęczonego życiem, nocnego strażnika. Dzieci dostrzegą jak wielką wartością i w teatrze i w życiu jest wspólny wysiłek zmierzający do stworzenia piękna, a dorosłym sprawiają satysfakcję estetyczną i dadzą chwilę wzruszenia.

Sztuka teatralna wystawiana będzie: 2 XII – g. 16.00 i 19.00, 3 XII – g. 15.00 i 18.00, 5 XII – g. 19.00, 8 XII – premiera –  g. 19.00, 9 XII – g. 16.00 i 19.00, 10 XII – g. 15.00 i 18.00, 12 XII – g. 19.00, 16 XII – g. 16.00 i 19.00, 17 XII – g. 15.00 i 18.00.

Grup powyżej 10 osób mogą zapisywać się telefonicznie: 668 815 931 bądź pod adresem: sztukaseminaryjna2017@gmail.com

Panama czeka na ŚDM w 2019 roku

Pod koniec listopada nasz proboszcz ks. Andrzej Mazański odwiedził Panamę. Uczestniczył w delegacji Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM na czele z jej dyrektorem ks. Emilem Parafiniukiem. W delegacji uczestniczyła też Pani Aleksandra de Mezer, koordynator logistyki, która pomagała także w tłumaczeniu podczas spotkań, gdyż Panamczycy chętniej mówią po hiszpańsku, niż angielsku.

Ksiądz Proboszcz opowiada, że podczas pobytu ustalano szczegóły dotyczące udziału Polaków w Światowych Dniach Młodzieży w 2019. Polska delegacja spotkała się z nuncjuszem apostolskim, ambasadorem Polski i Polonią oraz Komitetem Organizacyjnym nadchodzącego spotkania młodych. Poproszona została także czwarta diecezja w Panamie o przyjęcie Polaków na dni w diecezjach. Dotychczas ustalone było, że młodzież z Polski uda się do trzech diecezji: Bocas del Torro (200 osób), Chitré (1000 osób) i Colón (500 osób), ale podczas rozmów z polską delegacją biskup Penonomé zapewnił, że także chętnie przyjmie polskich pielgrzymów w swojej diecezji.  Może to być nawet tysiąc osób, chociaż diecezja nie jest duża. Ma tylko osiem parafii, 10 posługujących księży, ale wielu bardzo zaangażowanych świeckich. Odwiedzając te diecezje nawiązaliśmy kontakty z odpowiedzialnymi za organizację ŚDM.
Ustalony został także tryb zgłaszania pielgrzymów.