Przygotowania do ŚDM 2019 w Panamie

Światowe Dni Młodzieży w Polsce są już pięknym wspomnieniem. I chociaż zdawać by się mogło, że do kolejnego spotkania w Panamie jest jeszcze trochę czasu, to przygotowania już się rozpoczęły. Na razie Panamczycy chętnie korzystają z naszych doświadczeń. Z wizytą przygotowawczą do ŚDM 2019 do Panamy wyjechała polska delegacja Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM na czele z dyrektorem Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM w Polsce ks. Emilem Parafiniukiem, wydelegowana przez Episkopat Polski. W delegacji uczestniczyła także Aleksandra de Mezer, koordynator logistyki w diecezji warszawsko-praskiej podczas ŚDM, która opowiedziała nam o wrażeniach z wizyty w Panamie.

Światowy Dzień Chorego

W tym roku, 11 lutego, obchodzony jest w całym Kościele, a zwłaszcza w Lourdes, XXV Światowy Dzień Chorego, na temat: „Zdumienie tym, czego dokonuje Bóg: «wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny» (Łk 1,49)”. Ustanowiony przez św. Jana Pawła II w 1992 roku i obchodzony po raz pierwszy właśnie w Lourdes 11 lutego 1993 roku, dzień ten jest okazją do zwrócenia szczególnej uwagi na sytuację chorych, a ogólniej rzecz biorąc cierpiących. Jednocześnie zachęca tych, którzy poświęcają się na ich rzecz, począwszy od ich rodzin, pracowników służby zdrowia i wolontariuszy, do dziękowania za otrzymane od Pana powołanie towarzyszenia chorym braciom – czytamy w orędziu Papieża Franciszka.