Zaproszenie do przeżywania Słowa Bożego we wspólnocie Parafii Świętej Rodziny

Tylko Słowo Boże wyraża wszystko
„Każde mówienie jest wysiłkiem: nie zdoła człowiek wyrazić wszystkiego słowami. Nie nasyci się oko patrzeniem ani ucho napełni słuchaniem. To, co było, jest tym, co będzie, a to, co się stało, jest tym, co znowu się stanie, więc nic zgoła nowego nie ma pod słońcem. Jeśli jest coś, o czym by się rzekło: „Patrz, to coś nowego” – to przecież istniało to już w czasach, które były przed nami.” (Koh 1, 8-11)

Słowo Boże zatrzymuje i pozwala odetchnąć głębiej
Pośród rozlicznych przeżyć, spraw, obowiązków, trudów, wyzwań, radości i trosk, w końcu zatrzymujemy się w biegu. I czasem z własnej woli, a czasem zmuszeni
stanem bezsilności, pytamy siebie: Czy idę w dobrym kierunku? Gdzie mam znaleźć sens? Czym wypełnić głód serca? Jakie jest moje powołanie? Szukamy, włączamy media, słuchamy głosów ludzkich różnie brzmiących, przeglądamy się w oczach drugiego człowieka, czytamy poradniki i ciągle pozostaje niedosyt…

Słowo Boże jest pierwsze i ponadczasowe
A jednak: „Na początku było Słowo,
a Słowo było u Boga,
i Bogiem było Słowo.
Ono było na początku u Boga.
Wszystko przez Nie się stało,
a bez Niego nic się nie stało, co się stało.
W Nim było życie” (J 1, 1-4)
Bóg sieje Słowo dla każdego we właściwym czasie. Nadal wracam do chwil, kiedy ustalaliśmy, że czytanie Słowa Bożego zaczynamy od Ewangelii św. Łukasza, a na kolejne spotkania będziemy przygotowywali po dwa rozdziały. Duch Święty otwierał nasze serca, pozwalając nam odkrywać Jezusa w Ewangelii, moc Ducha Świętego w Dziejach Apostolskich, nas samych i dzieje ludzkości coraz głębiej i wnikliwiej, aż szybko okazało się, że nawet pojedynczy krótki rozdział – to zbyt dużo treści na jedno spotkanie.

Słowo Boże nadzwyczajnie inspiruje i niczym fala dotyka nowych przestrzeni
Na spotkaniach uczestnicy dzielą się również obejrzanymi filmami, lekturą, odnośnikami internetowymi do poruszanych treści i do rozwinięcia ich znaczenia, dziełami sztuki, obserwacjami z podróży, wszystkim, co rozjaśnia znaczenia czytanych fragmentów i przyjęcie ich do swojego życia. Im więcej poznajemy – tym bardziej chcemy zgłębiać. Ks. Proboszcz Andrzej Mazański otworzył przed nami nowe możliwości – zaprosił ks. dr. Andrzeja Tuleja – biblistę, który raz w miesiącu rozwiewa nasze wątpliwości i odpowiada na wszelkie trudne pytania. A z jaką pasją przedstawiał kerygmat… Dziękuję.

Słowo Boże uzdrawia
Trudno mi uświadomić sobie w jakim czasie, ale przeżywanie kolejnych niedzielnych spotkań, potrzeba wcześniejszego przygotowania się, przeczytania, refleksji sprawiły, że Słowo, tak po prostu, stało się niczym chleb powszedni – niezbędne, aby żyć. Z wdzięcznością otwieram rano oczy i myślę, co mi Jezus dziś powie. Może zapyta jak niewidomego:
„«Czy ty wierzysz w Syna Człowieczego?» On odpowiedział: «A któż to jest, Panie, abym w Niego uwierzył?» Rzekł do niego Jezus: «Jest Nim Ten, którego widzisz i który mówi do ciebie». On zaś odpowiedział: «Wierzę, Panie!» i oddał Mu pokłon.” (J 9, 35-38)

Słowo Boże jednoczy
Kochani z Grupy Biblijnej, przepraszam, że w tym miejscu nie wymienię każdego z osobna, ale do każdego z Was uśmiecham się z wdzięcznością, że jesteście, że dzielicie się, że obdarowujecie swoimi pasjami i talentami, że pragniecie, aby właśnie Słowo mogło się rozprzestrzeniać, że macie czas na spotkanie.
Po Ewangelii św. Łukasza, po Dziejach Apostolskich jesteśmy w trakcie poznawania Listów św. Pawła do Koryntian.
„Łaska wam i pokój od Boga Ojca naszego, i od Pana Jezusa Chrystusa! Bogu mojemu dziękuję wciąż za was, za łaskę daną wam w Chrystusie Jezusie. W Nim to bowiem zostaliście wzbogaceni we wszystko: we wszelkie słowo i wszelkie poznanie, bo świadectwo Chrystusowe utrwaliło się w was, tak iż nie brakuje wam żadnego daru łaski, gdy oczekujecie objawienia się Pana naszego Jezusa Chrystusa. On też będzie umacniał was aż do końca, abyście byli bez zarzutu w dzień Pana naszego Jezusa Chrystusa. Wierny jest Bóg, który powołał nas do wspólnoty z Synem swoim Jezusem Chrystusem, Panem naszym.” (1 Kor 1, 3-9)
Do błogosławieństwa św. Pawła dołączam serdeczne zaproszenie dla wszystkich na spotkania grupy biblijnej (niedziela, godz. 19:00, dom parafialny). Byłoby wspaniale, gdybyście zechcieli współuczestniczyć w radości wspólnego dzielenia się Słowem Drogi, Prawdy i Życia na osobistej drodze do świętości.
Anna Szopa-Tyszecka