XXIII Niedziela Zwykła

1. W sobotę 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
  2. Parafialne spotkania biblijne wznawiamy po wakacjach dzisiaj. Będą one odbywały się w niedziele o godz. 19.00. Aktualnie pochylamy się w nich nad kolejnymi rozdziałami 1 Listu św. Pawła do Koryntian.
  3. Spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z kl. II liceum odbędzie się dzisiaj po Mszy św. wieczornej a nowych kandydatów z I kl. liceum wraz z rodzicami za tydzień 15 września również po Mszy św. wieczornej. Bierzmowanie tej pierwszej grupy zaplanowane jest na 9 października.
  4. Kolejne comiesięczne spotkanie Środowiska Medycznego Świętej Rodziny w najbliższy czwartek 12 września o godz. 19.00. Temat spotkania: „Modlitwa – rozmowa z tym, który leczy ciało i duszę”. Gościem spotkania będzie ks. Janusz Kopczyński.
  5. Dorosłych mężczyzn, zwłaszcza tych, którzy w młodości służyli jak ministranci i lektorzy oraz innych chętnych, zapraszamy na spotkanie asysty liturgicznej dorosłych w piątek 13 września na godz. 20.00.
  6. Po wakacjach wznawiamy spotkania mam z małymi dziećmi. Pierwsze spotkanie w czwartek 19 września o godz. 10.00.
  7. Spotkanie bielanek – dziecięcej służby liturgicznej odbędzie się w sobotę 21 września o godz. 10.00.
  8. Narzeczonych zapraszamy na kurs przedmałżeński, który rozpocznie się w poniedziałek 23 września o godz. 20.00.
  9. W najbliższy piątek, drugi w miesiącu, zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia. Najpierw o godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego, potem Msza św.
  10. Spotkanie dla dzieci z grupy kolonijnej i ich rodziców za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30.
  11. Przypominamy o festynie parafialnym w niedziele 22 września. Czeka nas wiele atrakcji na scenie parafialnej i terenie wokół kościoła. Program dla dzieci zacznie się po Mszy św. o godz. 10.30, a dla dorosłych po Mszy św. o godz. 12.00. Dzisiaj przyjmujemy zgłoszenia i zapisy: talent, który pragnę przedstawić, przygotuję ciasta, bigos, sałatkę, ufunduję nagrodę, pomogę w przygotowaniach i przy sprzątaniu.
  12. Od 1 września powróciliśmy do przedwakacyjnego harmonogramu godzin odprawiania Mszy św., dyżurów kancelaryjnych, godzin adoracji Najświętszego Sakramentu.
  13. W księgarni pod dzwonnicą można nabyć podręczniki do religii obowiązujące w szkołach na terenie naszej parafii. Księgarnia czynna jest w niedziele między Mszami św. 9.30 – 12.30, w tygodniu: od wtorku do piątku 17.30 – 19.00