XXII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. 16.00, o godz. 17.30 Nieszpory. Po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00 rozpocznie się wieczór uwielbienia, modlitwa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek zapraszamy na godz. 18.00 wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa, ale w sposób szczególny chcemy zaprosić dzieci i młodzież, ich rodziców i nauczycieli, aby razem modlić się i uczestniczyć  we Mszy św. wypraszając potrzebne łaski na nowy rok szkolny. Zapraszamy na Mszę św. na rozpoczęcie roku szkolnego. Msza św. o godz. 18.00, a spowiedź od 17.30.
  3. W sobotę rano o godz. 6.30 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, po niej nabożeństwo pierwszosobotnie i spotkanie kółek różańcowych. W sobotę wieczorem o godz. 18.00 Msza św. dla dziecięcych i młodzieżowych grup liturgicznych i formacyjnych. Zapraszamy ministrantów, lektorów, członków scholi.
  4. Dorosłych mężczyzn, zwłaszcza tych, którzy w młodości służyli przy ołtarzu jako lektorzy i ministranci oraz innych chętnych zapraszamy na spotkanie asysty liturgicznej dorosłych w następny piątek 13 września na godz. 20.00.
  5. Przypominamy, że na 22 września planujemy kolejny parafialny festyn, zachęcamy, by zgłaszać się do czynnego w nim udziału: do zaprezentowania swoich talentów na scenie parafialnej, przynoszenia fantów, fundowania nagród, przygotowania ciast i sałatek.
  6. W minionym tygodniu pojawiły się w kościele nowe ławki w miejsce stojących tam wcześniej krzeseł. Sukcesywnie będzie się dokonywała także modernizacja ławek ze środka kościoła. Jeden z parafian przekazał znaczną sumę na ten cel, dzięki czemu było możliwe rozpoczęcie inwestycji. Prosimy o pomoc w zrealizowaniu jej w pełni i dlatego w trzy najbliższe miesiące, we wrześniu, październiku i listopadzie, taca w drugie niedziele tych miesięcy będzie przeznaczona na ten cel.
  7. Spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z kl. II LO, uczestniczących już w przygotowaniu w roku ubiegłym, odbędzie się za tydzień w niedzielę 8 września po Mszy św. wieczornej, a nowych kandydatów z kl. I LO wraz z rodzicami zapraszamy 15 września za dwa tygodnie po Mszy św. wieczornej.
  8. Spotkanie parafialnej grupy biblijnej rozpocznie się w niedzielę 8 września. Zapraszamy dotychczasowych uczestników, ale także nowe osoby zainteresowane pochylaniem się nad Słowem Bożym.