XI Niedziela Zwykła

  1. Nabożeństwo czerwcowe w naszym kościele dzisiaj o godz. 17.30, a w kolejne dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.
  2. W najbliższy wtorek 18 czerwca obchodzimy w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła. Przypominamy, że dokładnie siedem lat temu ks. Abp Henryk Hoser konsekrował ołtarz i mury naszej nowej świątyni. Zapraszamy wszystkich na uroczystą Mszę św., która będzie odprawiona w tym dniu o godz. 18.00. Po Msz św. wspólne świętowanie w namiocie. Wprowadzeniem i początkiem tego świętowania będzie dzisiejszy koncert organowy o godz. 19.00. Wystąpi organista archikatedry lubelskiej Stanisław Maryjewski. Od wtorku rozpocznie się również peregrynacja relikwii bł. Rodziny Józefa i Wiktorii Ulmów. Rodziny, które pragną przyjąć relikwie mogą zgłaszać się w zakrystii i zapisywać na dogodny termin.
  3. W najbliższy czwartek, w przeddzień zakończenia roku szkolnego zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę św. dziękczynną na godz. 18.00. Wcześniej od godz. 17.30 będzie możliwość przystąpienia do spowiedzi.
  4. Dzisiaj o godz. 10.30 Mszy św. przewodniczył ks. Biskup Józef Roszyński, ordynariusz diecezji Wewak w Papui – Nowej Gwinei. Podczas tej Mszy św. będzie miała miejsce promocja kandydatów na ministrantów. Po Mszy św. ks. Biskup pragnie spotkać się ze wszystkimi, którzy modlitwą i ofiarą wspomagają misje. Spotkanie w domu parafialnym.
  5. W tym roku święcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców odbędzie się dwukrotnie: najpierw za tydzień 23 czerwca na początku wakacji w niedzielę po każdej Mszy św., a następnie miesiąc później w niedzielę 4 sierpnia, również po każdej Mszy św.
  6. W zakrystii po Mszy św. można nabyć bilety na kolejny seans w Multikinie zatytułowany „Powołany II” w najbliższy czwartek 20 czerwca na godz. 19.30. Przed filmem spotkanie z reżyserem Janem Sobierajskim.
  7. Dzisiaj po mszach świętych przed kościołem zbierane są w całej naszej diecezji ofiary do puszek przeznaczone na utrzymanie parafii św. Augustyna w Sierra Leone w Afryce, prowadzonej przez księży naszej diecezji.