Niedziela Palmowa

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Wielki Tydzień. Poświęcenie palm dziś na początku każdej Mszy św. Gorzkie Żale o godz. 17.15.
  2. W Wielkim Tygodniu spowiadać będziemy w poniedziałek, wtorek i środę rano podczas Mszy św. i po południu w godz. 17.30-19.00. W czasie Triduum Paschalnego od Wielkiego Czwartku do Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego spowiedzi nie będzie.
  3. W Wielki Czwartek uroczysta Liturgia Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy do godz. 23.00.
  4. W Wielki Piątek:

– o 8:00 Modlitwa Liturgią Godzin tzw. „ciemna jutrznia”;
– o 12:00 Droga krzyżowa dla dzieci połączona z adoracją krzyża;
– o 15:00 początek Nowenny do Miłosierdzia Bożego;

– o 18:00 uroczysta Liturgia Męki Pańskiej połączona z adoracją Krzyża;
Adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 23:00.

5. W Wielką Sobotę:

– o 8:00 Modlitwa Liturgią Godzin tzw. „ciemna jutrznia”;
– od 9.00 do 17.00 święcenie pokarmów na stół wielkanocny;
– o 15:00 nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego.

6. Uroczysta Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się w sobotę o godz. 20.00. Na liturgię przychodzimy ze świecami. Procesja rezurekcyjna rozpocznie się w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00 i po nie zostanie odprawiona uroczysta Msza św. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny będą odprawione Msze św. o godz. 13.00, połączone z udzieleniem sakramentu Chrztu św.

7. Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego rozpocznie się w Wielki Piątek o godz. 15.00, w Wielką Sobotę zapraszamy również na godz. 15.00, a w pozostałe dni nowenny na godz. 17.45.

8. Wszystkich uczestników grupy maryjnej, którzy przed rokiem złożyli akt oddania Matce Bożej zapraszamy jutro na Mszę św. o godz. 18.00. Będziemy razem dziękować za ten dar i jego owoce w naszym życiu.

9. Pragniemy wznowić spotkania dla mam, przerwane przez pandemię. Pierwsze takie spotkanie odbędzie się w czwartek 4 kwietnia o godz. 10.00.

10. W księgarni pod dzwonnicą można jeszcze nabyć wielkanocne świece Caritas, a przed kościołem wielkanocne stroiki i baranki. Przed kościołem zbierane są też ofiary do puszek na kwiaty i urządzenie Grobu Pańskiego.

11. Ukazał się nowy numer naszej parafialnej gazetki.

12. Spotkanie dla osób wyjeżdżających na pielgrzymkę do Francji we wrześniu br. odbędzie się dzisiaj w domu parafialnym o godz. 19.00.