III Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj o godz. 15.00 zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców. Również dzisiaj kolejna pogadanka o wierze, na którą zaprasza ks. Wacław o godz. 19.00 w domu parafialnym.
  2. Do soboty zapraszamy wszystkich na roraty na godz. 6.30. W poniedziałek, środę i piątek roraty z  udziałem dzieci.
  3. Osoby, które nie uczestniczyły w parafialnych rekolekcjach adwentowych mogą wziąć udział w najbliższy poniedziałek i wtorek w rekolekcjach adwentowych organizowanych przez Ruch Rodzin Nazaretańskich. Oba te dni Msza św. z nauką i konferencją o godz. 19.00. Prowadzi ks. Adam Żmuda z diecezji radomskiej.
  4. W najbliższy czwartek i piątek możliwość spowiedzi w godz. od 17.30 do 19.30.
  5. Za tydzień 24 grudnia czwarta niedziela Adwentu, a wieczorem Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. przedpołudniowe wg porządku niedzielnego, nie będzie w kościele Mszy św. o godz. 18.00, w tym czasie gromadzimy się w domach przy stole wigilijnym.
  6. Na Pasterkę, pierwszą Mszę św. Bożego Narodzenia zapraszamy o północy z niedzieli na poniedziałek. W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. o godz. 7.00, będzie zaś Msza św. o godz. 13.00. W drugi dzień świąt Msze św. wg porządku niedzielnego, nie będzie Mszy św. o godz. 13.00.
  7. Nasze święto patronalne Świętej Rodziny przypada w tym roku w niedzielę 31 grudnia. Wszystkich zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 12.00. W sposób szczególny zapraszamy, jak co roku, małżonków, którzy w obecnym kończącym się roku 2023 obchodzili jubileusz 25, 50 i 60-lecia zawarcia sakramentu małżeństwa.
  8. Przypominamy, że nasza parafia organizuje w dniu 6 stycznia Orszak Trzech Króli. Dzieci i rodziców, którzy chcą wziąć czynny udział w orszaku, w strojach, prosimy o zgłaszanie się do ks. Rafała.
  9. Dzień wcześniej 5 stycznia o godz. 19.00 spotkanie dla wszystkich uczestników wyjazdu organizowanego przez ks. Rafała w czasie ferii.
  10. W księgarni pod dzwonnicą można nabyć opłatek, świece „Caritas”  na stół wigilijny, karty świąteczne, a przed kościołem stroiki świąteczne. Również przed kościołem dziewczęta ze scholi wraz z rodzicami rozprowadzają ozdoby choinkowe.
  11. Odwiedzanie parafian rozpoczniemy w środę 27 grudnia. Porządek kolędy zostanie podany w święta. Będzie również umieszczony na stronie internetowej.
  12. Przy figurze św. Antoniego umieszczony jest kosz, gdzie można jeszcze do wtorku składać ofiary rzeczowe na świąteczne paczki żywnościowe dla ubogich.
  13. W minionym tygodniu w środę pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej śp. Aleksandrę Tymińską.