I Niedziela Adwentu

  1. Dzisiejsza pierwsza niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Hasłem tego nowego roku są słowa: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. To rok naszej wzajemnej troski o siebie, abyśmy służyli zbawieniu ludzi, nas samych i tych, do których Chrystus przyjść zamierza. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, o godz. 17.30 Nieszpory.
  2. Rozpoczynamy dzisiaj nasze rekolekcje adwentowe. Będą trwały do środy. Program przedstawi ks. Rekolekcjonista ks. prof. Zdzisław Janica.
  3. Jutro pierwszy poniedziałek miesiąca. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji zmarłych, których polecamy Panu Bogu w wypominkach rocznych. Modlitwę rozpoczniemy o godz. 17.15, Msza św. o godz. 18.00 odprawiona zostanie w ich intencji.
  4. W piątek 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 15.00, 18.00. W godz. 12.00 – 13.00 godzina modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu. O godz. 15.00 godzina Miłosierdzia połączona z Mszą św. (drugi piątek miesiąca).
  5. Przypominamy, że roraty w naszym kościele są odprawiana codziennie w dni powszednie o godz. 6.30, w poniedziałki, środy i piątki z udziałem dzieci. Będą konkursy, nagrody dla dzieci i drożdżówki.
  6. Za tydzień w niedzielę 10 grudnia będziemy gościli w naszej parafii ks. Bpa Romualda Kamińskiego, który będzie przewodniczył Mszy św. o godz. 18.00, w której będziemy dziękować Panu Bogu za 75 lat istnienia naszej parafii. Zapraszamy wszystkich do wspólnego dziękczynienia.
  7. Informujemy już dziś, że nasza parafia organizuje 6 stycznia Orszak Trzech Króli ulicami naszego osiedla. Serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału w tym wydarzeniu. Dzieci, które chciałyby otrzymać strój „orszakowy” oraz rodziców, którzy chcieliby włączyć się w pomoc przy organizowaniu orszaku zapraszamy by zgłosić swój udział. Zapisy po każdej Mszy św. w domu parafialnym.
  8. W księgarence pod dzwonnicą można nabyć opłatek, świece „Caritas”  na stół wigilijny, karty świąteczne, a przed kościołem adwentowe stroiki.