XXVIII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj obchodzimy kolejny XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Święty Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Dziś 10 min. przed każdą Mszą św. jest możliwość wysłuchania wybranych fragmentów nauczania Papieża Polaka. Przed kościołem po Mszy św. młodzież rozprowadza papieskie kremówki, rozdaje cytaty i kolorowanki dla dzieci. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z rozważaniem słów św. Jana Pawła II i śpiewem prowadzonym przez młodych.
  2. Jutro, 16 października obchodzimy wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, a w środę święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona lekarzy.
  3. W piątek zapraszamy na kolejne comiesięczne spotkanie mężczyzn, ojców rodzin. Początek o godz. 20.20 w domu parafialnym.
  4. Za tydzień, 22 października w niedzielę będziemy gościć w naszej parafii rodzinny zespół ewangelizacyjny „MOJA RODZINA”. Zespół będzie pełnił posługę muzyczną podczas dwóch Mszy św. o godz. 10.30 i 12.00. Po tych Mszach św. będzie krótkie świadectwo życia i słowo zaproszenia na spotkanie, które odbędzie się tego samego dnia o godz. 16.00 w domu parafialnym. W programie Antonina i Tomasz: „Przyjaźń w małżeństwie”, Aldona i Artur: „Małżeństwo to przygoda” oraz prezentacja muzyczna „Zakochani na zawsze”. Zapraszamy wszystkich na to ciekawe i piękne spotkanie.
  5. W niedzielę, 22 października o godz. 19.00 zapraszamy do domu parafialnego na pogadankę „Jak żyć wiarą”.
  6. W czwartek, 26 października o godz. 18.45 odbędzie się spektakl słowno-muzyczny, oparty na książce Jana Pawła II „Dar i tajemnica”. W programie wystąpią artyści, wśród nich pan Jerzy Zelnik. Bliższe informacje na plakatach przed kościołem.
  7. Zachęcamy, by zaopatrywać się w kartki, na których można zgłaszać wypominki za naszych zmarłych: jednorazowe (1 i 2 listopada), miesięczne (codziennie przez cały listopad) i roczne (w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca).
  8. Przed kościołem zbierane są dzisiaj ofiary do puszek przeznaczone na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia na stypendia dla ubogiej i uzdolnionej młodzieży. Można także nabyć stroiki przeznaczone na groby naszych bliskich.
  9. Nasza Parafia organizuje w czasie ferii zimowych wyjazd do Francji dla dzieci i młodzieży wraz z rodzicami. Termin wyjazdu od 13 do 18 stycznia. Bliższe informacje i zapisy u ks. Rafała.