Spotkajmy się w gronie rodziny parafialnej

Przed nami kolejne radosne spotkanie podczas XII Festynu Parafialnego. To czas, kiedy możemy poczuć, że wspólnie tworzymy tętniącą życiem i pełną ciepła rodzinę parafialną. Czeka nas wiele przyjemności dla ducha, ucha a nawet dla ciała i brzucha. Zaplanowane są występy śpiewane, czytanie poezji, koncerty, prezentacje twórczości artystycznej, tańce i pokazy licznych talentów. Będzie okazja, by jak co roku spędzić w rodzinnej atmosferze niedzielne popołudnie przy smakołykach z grilla, domowych sałatkach i ciastach. A tych, co lubią różne wyzwania sportowe na świeżym powietrzu zachęcamy do udziału w Drugim Rajdzie Parafialnym.

Talenty Świętej Rodziny

Gdyby kropla powiedziała: Nie jestem potrzebna, nie byłoby morza… Jesteśmy różni, często bardzo różni od siebie. W wielu codziennych sytuacjach te różnice bywają wyzwaniem, uczymy się żyć ze sobą w naszej różnorodności w rodzinach, w szkole, w pracy i oczywiście w Kościele. Festyn parafialny to czas, kiedy cieszymy się różnorodnością darów i talentów, bo one tworzą klimat wspólnego świętowania. Współtworząc festyn parafialny czujemy, że każdy wnosi do tego wydarzenia swój talent, a czasem nawet więcej talentów: jedni pieką pyszne ciasta, inni świetnie śpiewają, tańczą, grają w planszówki, albo grillują smakołyki, są też tacy, którzy dzielą się słowem, pomimo stresu przy mikrofonie. Szykując domowe smakołyki, fanty na loterię, przygotowując się do występów artystycznych, czy jadąc trasą parafialnego rajdu współtworzymy klimat tego spotkania. Dawca wszystkich darów chce, aby nasze talenty służyły Kościołowi i światu.

Dar z siebie dla innych

Pan Bóg przychodzi do nas przez parafię, to tu uczestniczymy w życiu religijnym, przystępujemy do Stołu Pańskiego, to tu korzystamy z życiodajnych sakramentów świętych. Parafię, zupełnie tak jak rodzinę, tworzą ludzie i to ich życzliwość, wzajemne zrozumienie, szacunek i troska przekładają się na piękno wspólnoty.

Uczestnictwo w festynie niech będzie czasem radosnego dziękczynienia za naszą zaciszańską rodzinę parafialną i za liczne talenty parafian, którymi chętnie dzielą się podczas tego corocznego spotkania. Każdy wnosi swój dar w tworzenie radosnego klimatu festynu, tak by inni mogli z niego skorzystać.

Święty Jan Paweł II powiedział, że „Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu człowiekowi”. Dawajmy siebie nawzajem nie tylko od święta, nie tylko przy okazji festynu, ale również na co dzień. Obdarzajmy się nawzajem uwagą, życzliwością, troską i oczywiście swoimi talentami, rozwijając je i doskonaląc się nieustannie, by móc obdarzać bliźnich najlepszą cząstką siebie.

Z życzeniami dobrego czasu, Ksiądz Proboszcz, Duszpasterska Rada Parafialna i Współorganizatorzy Festynu