Niedziela Przemienienia Pańskiego

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. 16.00 i będzie trwała do godz. 18.00.
  2. Jutro pierwszy poniedziałek miesiąca, zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za zmarłych, których polecamy Panu Bogu wypominkach rocznych. Modlitwę tę rozpoczniemy jutro o godz. 17.15, o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w ich intencji.
  3. We wtorek 8 sierpnia obchodzimy wspomnienie św. Dominika, założyciela zakonu dominikańskiego, w środę święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), patronki Europy, w czwartek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, a w piątek 11 sierpnia wspomnienie św. Klary.
  4. Za tydzień we wtorek 15 sierpnia obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek Mszy św. tak jak w każdą niedzielę wakacyjną. Podczas każdej Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów. Zioła i kwiaty możemy przygotować w domu sami, ale także będzie można nabyć je przed kościołem. Panie, które chciałyby pomóc w przygotowaniu ziół i kwiatów zapraszamy w poniedziałek 14 sierpnia od godz. 9.00 do namiotu parafialnego.
  5. We wtorek w minionym tygodniu w dniu 1 sierpnia rozpoczął posługę jako rezydent w naszej wspólnocie parafialnej ks. Wacław Madej, dotychczasowy proboszcz w parafii Bożego Ciała na Kamionku. Polecam osobę i posługę ks. Wacława modlitwie wszystkich parafian.
  6. Ukazał się nowy numer naszej gazetki parafialnej. Jest w nim umieszczona informacja o osobie ks. Wacława, a także ks. Rafała, który rozpocznie posługę jako wikariusz w naszej parafii w dniu 26 sierpnia.