I Niedziela Adwentu

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna czas Adwentu i jest równocześnie początkiem nowego roku liturgicznego. Mottem, hasłem tego nowego roku są słowa „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. W czasie Adwentu jesteśmy zaproszeni na roraty, by we wspólnocie przeżywać czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana. W naszym kościele roraty będą odprawiane codziennie w dni powszednie o godz. 6.30. W poniedziałki, środy i piątki zapraszamy do udziału w roratach dzieci. Wspólnota neokatechumenalna zaprasza na codzienną modlitwę liturgią godzin od poniedziałku do piątku. Jutrznia będzie rozpoczynała się o godz. 5.40.
  2. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się za dwa tygodnie w trzecią niedzielę Adwentu 11 grudnia i będą trwały do wtorku 13 grudnia.
  3. W tym tygodniu obchodzimy w środę święto jednego z Apostołów – św. Andrzeja, a w sobotę 3 grudnia wspomnienie św. Franciszka Ksawerego – patrona misjonarzy.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek spowiedź rano podczas Mszy św. i po południu od godz. 17.30, o godz. 18.00 Msza św. wynagradzająca. W sobotę o godz. 7.15 różaniec z rozważaniem fatimskim, o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi i po Mszy św. spotkanie kółek różańcowych.
  5. W księgarni pod dzwonnicą można nabyć opłatek na stół wigilijny, świece „Caritas”, kartki świąteczne, zaś przed kościołem stroiki adwentowe i świąteczne.
  6. Kolejny raz zapraszamy na seans filmowy. Tym razem będzie to film „Medjugorie”. Można go zobaczyć w Multikinie Targówek, 1 grudnia o godz. 19.00. Bilety w cenie 16 zł można nabyć w zakrystii i kancelarii naszej parafii.
  7. Jak co roku klerycy zapraszają na przedstawienia teatralne. Tym razem jest to „Pinokio”. Sztuka adresowana do dzieci, ale nie tylko. Nasza Parafia ma wejściówki na przedstawienie 10 grudnia o godz. 15.00. Osoby chętne, żeby z nich skorzystać prosimy o kontakt z ks. Zbigniewem.