Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Rozpoczynamy ostatni tydzień roku liturgicznego, a w nim kilka ważnych dni: jutro, 21 listopada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, a we wtorek wspomnienie św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej – warto pamiętać tego dnia o panu Pawle i chórze parafialnym oraz o pani Uli i scholi. Jutro, 21 listopada świętujemy również imieniny księdza Janusza – wesprzyjmy go modlitwą i sympatycznymi życzeniami.
  2. Dwa tygodnie temu słyszeliśmy zaproszenie do małżeńskiej wspólnoty Domowego Kościoła. Zgłosiło się kilka małżeństw, które będą członkami kręgu tego ruchu w naszej parafii, ale zapraszamy jeszcze małżeństwa, które chciałyby skorzystać z tej formacji.
  3. W związku z nasilającymi się ostatnio atakami na osobę św. Jana Pawła II sugerującymi brak reakcji z jego strony na przestępstwa wobec małoletnich, episkopat Polski przygotował ciekawy dokument w bardzo konkretny sposób, przez podanie faktów, odpowiadający na te zarzuty. Zachęcamy do przeczytania tego dokumentu dostępnego między innymi na stronie parafialnej i naszym profilu facebookowym.
  4. Kolejny raz zapraszamy na seans filmowy. Tym razem będzie to film „Medjugorje”. Można go zobaczyć w Multikinie Targówek, 1 grudnia o godzinie 19.00. Bilety w cenie 16 złotych można nabyć w zakrystii i kancelarii naszej parafii.
  5. Jak co roku klerycy zapraszają na przedstawienia teatralne. Nasza parafia ma „wejściówki” na przedstawienie 10 grudnia o godzinie 15.00. Osoby chętne, żeby z nich skorzystać prosimy o kontakt z ks. Zbigniewem.