Uroczystość Wszystkich Świętych

  1. Dziś Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. są sprawowane według porządku niedzielnego. Jutro wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Jutro Msze św. o godz. 6.30, 8.00 i 18.00. Dzisiaj i jutro Msza św. o godz. 18.00 będzie sprawowana w intencji wszystkich zmarłych, których polecamy Panu Bogu w wypominkach. Bezpośrednio po tych Mszach św. będzie nabożeństwo za zmarłych połączone z czytaniem wypominków jednorazowych. Wypominki roczne będą czytane w pierwszy poniedziałek listopada, tzn. 7 listopada przed Mszą św. wieczorną i pierwsze poniedziałki kolejnych miesięcy oraz we fragmentach jeden raz w miesiącu podczas wyznaczonej dla danego fragmentu Mszy św. w wyznaczony dzień powszedni. Wypominki można jeszcze zgłaszać w zakrystii po Mszy św.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek spowiedź rano i po południu od godz. 17.30, o 18.00 Msza św. wynagradzająca. W sobotę różaniec i rozważania fatimskie o godz. 7.15, o 8.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, po Mszy św. spotkanie kółek różańcowych.
  3. Przypominamy, że przez całą oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych, tj. w dniach od 1 do 8 listopada, można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie tam dowolnej modlitwy za zmarłych. Dodatkowo można uzyskać odpust zupełny jutro za pobożne nawiedzenie kościoła i odmówienie tam modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga. Oba te odpusty można uzyskać pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, pragnienie zerwania ze wszystkimi naszymi grzechami i modlitwa w intencji Ojca św. Odpusty powyższe można ofiarować tylko za zmarłych.
  4. Zachęcamy do lektury naszej gazetki parafialnej.