Spotkajmy się na XI Festynie Parafialnym

Już po Mszy św. dla dzieci, która zakończy się ok. 11.30 rozpoczną się na terenie przykościelnym atrakcje i zabawy specjalnie przygotowane dla najmłodszych. Do wspólnej zabawy tanecznej zaprosi nasza parafialna schola dziecięca. Różne ciekawe konkurencje poprowadzi doświadczony wodzirej „Pylu” i jego animatorzy. Na dzieci czeka zamek dmuchany ze zjeżdżalnią i instalacja z piłeczkami dla maluszków. Dla wszystkich zabawa z ogromnymi bańkami mydlanymi i skręcane baloniki oraz popcorn z okienka poradni rodzinnej przy kościele. Jeśli ktoś będzie miał ochotę na pomalowanie buźki, to będzie taka możliwość, a do tego kącik rysowania i obserwowania kolorowych papug. Na stoisku rekonstrukcyjnym będzie można przymierzyć historyczne stroje i posłuchać opowieści o dawnych czasach.

O godz. 13.00 nastąpi uroczyste otwarcie festynu, po którym będzie blok przygotowany przez młodzież. Po tej części rozpoczną się występy i prezentacje talentów naszych parafian na scenie. Tu czeka nas uczta dla ducha, bo okazuje się, że wielu naszych parafian i gości jest utalentowanych artystycznie. Będzie muzyka na skrzypcach, instrumencie ludowym, wiolonczeli, pianinie i gitarze. Będą też tańce lednickie, pokaz tańców ludowych, a nawet „Belgijka”.

W domu parafialnym będzie usytuowana ciesząca się ogromną popularnością loteria fantowa, sprzedaż ciast, kawy i herbaty oraz kącik gier planszowych prowadzony przez młodzież. Nowością w tym roku będzie miniturniej brydżowy, który też będzie odbywał się w salce w domu parafialnym. Tutaj też będzie wystawa pamiątek z pielgrzymek Pana Jerzego Kazimierczaka. Pan Jerzy osobiście oprowadzi po wystawie. O godz. 14.00 krótko przedstawi ekspozycję związaną z Etiopią, o godz. 15.00 zaprezentuje pamiątki związane z Camino, zaś o godz. 15.30 opowie o Madonnach romańskich.

Tego dnia na obiad polecamy kiełbaski z grilla, nad którym pieczę będą sprawować doświadczeni w tym względzie ojcowie z naszej parafii. Do tego przepyszne sałatki.

O godz. 16.30 zapraszamy na koncert organowy w wykonaniu naszego Pana organisty.  Zaś o godz. 17.00 nastąpi losowanie nagród głównych. Podczas festynu będzie można odebrać wyróżnienia za udział w rajdzie granicami naszej parafii.

Serdecznie wszystkich zapraszamy do spędzenia tego niedzielnego popołudnia razem bez względu na pogodę, która dopisze lub nie. Do zobaczenia w niedzielę!