XXIII Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. 16.00, o 17.30 Nieszpory. Przypominamy, że możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu jest również w każdy czwartek w godz. 16.00–18.00 i 18.30-19.30.
 2. W najbliższy czwartek 8 września obchodzimy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
 3. W piątek 9 września zapraszamy na godz. 15.00 na Godzinę Miłosierdzia: koronkę i Mszę św. do Miłosierdzia Bożego.
 4. Od 1 września powrócił przedwakacyjny porządek odprawiania Mszy św. w niedziele i dni powszednie oraz porządek dyżurów kancelaryjnych.
 5. W pierwszych dniach sierpnia przyszłego roku odbędą się w Lizbonie w Portugalii Światowe Dni Młodzieży. Organizujemy wyjazd na to święto młodzieży z całego świata w dniach od 27 lipca do 10 sierpnia. Wszystkich młodych, zainteresowanych wyjazdem, zapraszamy do zgłaszania się do ks. Proboszcza.
 6. Za dwa tygodnie, w niedzielę 18 września odbędzie się nasz parafialny festyn. Zachęcamy do czynnego włączenia się w przygotowanie i przeprowadzenie festynu. Program dla dzieci rozpocznie się po Mszy św. o godz. 10.30, dla młodzieży o godz. 13.30. Wszystkich zachęcamy, by popołudnie tego dnia spędzić na naszym festynie parafialnym.
 7. Dziś w księgarni pod dzwonnicą można nabyć podręczniki do religii obowiązujące w obu naszych szkołach podstawowych nr 52 i 84.
 8. Narzeczonych zapraszamy na kurs przedmałżeński, który rozpocznie się w poniedziałek 26 września o godz. 20.00 w domu parafialnym.
 9. Poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych dzieci kl. 0 i I odbędzie się za tydzień w niedzielę 11 września podczas Mszy św. o godz. 10.30.
 10.  Rodziców dzieci uczęszczających do kl. III SP, którzy mieszkają na terenie naszej parafii i chcą, żeby ich dzieci w naszej parafii przystąpiły do I Komunii Świętej, prosimy o odebranie z zakrystii deklaracji.
 11.  Przypominamy uczniom pierwszych klas szkół ponadpodstawowych o możliwości rozpoczęcia w naszej parafii przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Informacje u ks. Zbigniewa.
 12.  Po wakacyjnej przerwie zapraszamy na spotkanie grupy biblijnej od przyszłej niedzieli. Spotkania co tydzień, po Mszy św. o godz. 18.00.
 13.  Kandydatów na ministrantów zapraszamy na spotkanie w najbliższą sobotę o godz. 10.00.
 14. W sierpniu w naszej wspólnocie parafialnej pożegnaliśmy śp. Tadeusza Brzóskę i śp. Teresę Trąbińską. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…