Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1. Obchodzimy dzisiaj w Kościele Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Za publiczne odśpiewanie w kościele wraz z innymi hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać dzisiaj odpust zupełny.
  2. Jutro święto Maryi Matki Kościoła, a w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W dniu tego święta, w czwartek, my – księża zachęcamy i zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy w podziękowaniu za dar kapłaństwa w rocznice naszych święceń, przypadające pod koniec maja i na początku czerwca. Wraz z nami w czwartek o godz. 18.00 będą dziękowali za dar święceń kapłańskich koledzy kursowi ks. Roberta.
  3. Za tydzień w niedzielę, Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  4. Za tydzień w poniedziałek, 13 czerwca Mszę św. prymicyjną o godz. 18.00 odprawi ks. Kazimierz Siewko, jeden z sześciu wyświęconych wczoraj nowych kapłanów dla naszej diecezji. Wszystkich zachęcamy i zapraszamy, aby wziąć udział w tej Mszy św. oraz przyjąć dar prymicyjnego błogosławieństwa.
  5. Przypominamy, że w następny czwartek, 16 czerwca obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Procesja  do czterech  ołtarzy wyruszy po Mszy św. o godz. 10.30. Trasa procesji jak przed pandemią, tzn. ulicami Skrzypcową, Czerwińską, Blokową, Mleczną i Korzystną do czwartego ołtarza, który będzie umieszczony na parafialnym parkingu. Już dziś zapraszamy także na uroczystą Mszę św. w piątą rocznicę konsekracji naszego Kościoła w sobotę, 18 czerwca o godz. 10.30.
  6. Dzisiaj przed kościołem po Mszach św. zbierane są ofiary do puszek przeznaczone na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Przed kościołem można także nabyć stroiki świąteczne oraz za dobrowolną ofiarę książki. Obie te inicjatywy mają na celu wesprzeć spłatę kosztów naszych nowych parafialnych organów.