Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Wielki Tydzień. Poświęcenie palm dziś na początku każdej Mszy św., Gorzkie żale o godz. 17.15.
 2. W Wielkim Tygodniu spowiadać będziemy w poniedziałek, wtorek i środę rano podczas Mszy św. i po południu w godz. 17.30-19.30. W czasie Triduum Paschalnego od Wielkiego Czwartku do Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego spowiedzi nie będzie.
 3. W Wielki Czwartek uroczysta Liturgia Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy do godz. 22.00.
 4. W Wielki Piątek:
  – o 7.30 modlitwa Liturgią godzin, tzw. „ciemna jutrznia”
  – o 12.00 Droga krzyżowa dla dzieci połączona z adoracją krzyża
  –  o 15.00 początek nowenny do Miłosierdzia Bożego, koronka
  – o 18.00 uroczysta Liturgia Męki Pańskiej, połączona z adoracją Krzyża. Adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 22.00.
 5. W Wielką Sobotę:
  – o 7.30 modlitwa Liturgią godzin, tzw. „ciemna jutrznia”
  – w godz. od 9.00 do 17.00 poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny.
 6. Uroczysta Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się w sobotę o godz. 20.00. Procesja rezurekcyjna rozpocznie się w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00 i po niej odprawiona zostanie uroczysta Msza św. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny będą odprawione Msze św. o godz. 13.00, podczas których będzie udzielony sakrament Chrztu św.
 7. Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego rozpocznie się w Wielki Piątek o godz. 15.00, w Wielką Sobotę zapraszamy również na godz. 15.00, w pozostałe dni nowenny na godz. 17.45.
 8. Przy figurze św. Antoniego jest umieszczony kosz, gdzie do jutra można jeszcze składać dary rzeczowe na świąteczne paczki żywnościowe dla ubogich.
 9. W księgarni pod dzwonnicą można jeszcze nabyć wielkanocne świece Caritas, karty świąteczne, a przed kościołem wielkanocne stroiki. Przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.