I Niedziela Wielkiego Postu

  1. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. 16.00, o 17.15 Gorzkie Żale.
  2. Rozpoczął się okres Wielkiego Postu. Zapraszamy w piątki na nabożeństwo Drogi krzyżowej: o godz. 16.45 dla dorosłych, o 17.30 dla dzieci i o 19.00 dla młodzieży i wszystkich później wracających z pracy. Gorzkie Żale dzisiaj i w kolejne niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15.
  3. Parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się już za tydzień w II niedzielę Wielkiego Postu i będą trwały do środy 16 marca. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w niedzielę podczas wszystkich Mszy świętych oraz w poniedziałek, wtorek i środę podczas Mszy św. o godz. 9.00, 18.00 i 19.30.
  4. W miniony poniedziałek rozpoczął się kurs przedmałżeński w naszej parafii. Narzeczonych serdecznie zapraszamy w kolejne poniedziałki na godz. 20.00 do domu parafialnego.
  5. W dni powszednie, od poniedziałku do soboty (z wyjątkiem piątków), zapraszamy codziennie na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem w godz. od 17.30 do 18.00. W tym czasie jest możliwość przystąpienia do spowiedzi.
  6. Dzisiaj wieczorem gościmy w naszym kościele chór Cantores Misericordiae parafii Miłosierdzia Bożego w Ząbkach. Goście poprowadzą śpiew podczas Mszy św. wieczornej o godz. 18.00, a następnie o 19.00 zaprezentują koncert pieśni pasyjnych „W ręce Twoje, Panie”.
  7. Nasza parafia włączyła się w dzieło pomocy uchodźcom z Ukrainy. Do tej pory zgłosiło się 10 rodzin, gotowych przyjąć uchodźców i kilkanaście osób gotowych organizować różnorodną pomoc dla nich. Wiemy, że jest wiele innych rodzin, które również podjęły się przyjęcia w domach przybyszów z Ukrainy, opierając się na kontaktach prywatnych i z różnymi organizacjami. Kolejnych chętnych do przyjęcia uchodźców, którzy pragną przyjąć ich w swych domach współpracując z parafią, serdecznie zapraszamy. Zapraszamy także wolontariuszy, gotowych pomóc przybyszom oraz gospodarzom, którzy ich przyjmują.
  8. Dzisiaj o godz. 19.00 w domu parafialnym odbędzie się pierwsze spotkanie grupy biblijnej. Chętnych do wspólnego czytania i rozważania Pisma Świętego serdecznie zapraszamy.
  9. Są jeszcze do nabycia bilety na kolejny film „Cud Guadalupe” w Multikinie na Targówku w czwartek 17 marca o godz. 19.00. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.