Sztuka seminaryjna „Pan Przemówił”

Parafia dysponuje biletami na sztukę przedstawianą przez kleryków w seminarium w dniu 11 grudnia. Chętni są proszeni, by zgłosić się do ks. Zbigniewa.

Po raz dwudziesty klerycy Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej zapraszają na sztukę seminaryjną. W tym roku wystawiony zostanie spektakl pt.: „Pan Przemówił” opowiadający historię Mojżesza i wyjścia Izraela z Egiptu.

Mojżesz dzięki swojej heroicznej wierze i zaufaniu Bożej obietnicy stał się Ojcem Narodu Wybranego. „Pan Przemówił” to Jego historia opowiedziana za pomocą piosenki, oparta na znanym musicalu „Książę Egiptu”. W czasie spektaklu spojrzymy na dzieje Mojżesza z perspektywy żydowskiej rodziny, która wspomina je przy stole sederowym w formie Hagady paschalnej, czyli opowieści o wyjściu Żydów z Egiptu, czytanej w czasie święta Pesach.

Pan przemówił. To wezwanie zmieniło życie Mojżesza, życie Izraela… może zmienić także życie każdego z nas.

Seminaryjna tradycja „Pan Przemówił” jest już dwudziestą sztuką wystawianą przez kleryków Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej. Spektakle przez nich przygotowywane na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń naszej Diecezji.

Przedstawienie będzie można zobaczyć w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej przy ulicy Mehoffera 2 w Warszawie w następujących terminach:

  • 4 grudnia (sobota) o godz. 1500 i 1830
  • 5 grudnia (niedziela) o godz. 1500 i 1830
  • 7 grudnia (wtorek) 1830
  • 8 grudnia (środa) 1800 PREMIERA
  • 11 grudnia (sobota) o godz. 1500 i 1830
  • 12 grudnia (niedziela) 1830
  • 15 grudnia (środa) 1830
  • 18 grudnia (sobota) o godz. 1500 i 1830
  • 19 grudnia (niedziela) o godz. 1500 i 1830

Więcej informacji o spektaklu na stronach: sztuka2021.pl oraz wsddwp.edu.pl.

Zapisy na poszczególne spektakle: sztuka2021.pl lub telefonicznie na numer: 792 059 262.