XIX Niedziela Zwykła

 1. W przyszłą niedzielę 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Podczas każdej Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów. Zioła i kwiaty można przygotować samemu, ale też będzie można nabyć je przed kościołem. Panie, które chciałyby pomóc w przygotowaniu ziół i kwiatów zapraszamy w piątek w ciągu dnia od godz. 9.00 do namiotu parafialnego.
 2. Dzień 15 sierpnia to także uroczystość patronalna naszej diecezji: Matki Boskiej Zwycięskiej. Zachęcamy do wzięcia udziału także w uroczystościach diecezjalnych na Kamionku, w Ossowie i Radzyminie.
 3. W najbliższym tygodniu obchodzimy wspomnienia ważnych świętych:
  – w poniedziałek św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy;
  – we wtorek św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
  – w środę św. Klary;
  – w sobotę św. Maksymiliana Marii Kolbego.
  Zachęcamy do uczestniczenia we Mszy św. w tych dniach.