Pielgrzymka do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu

Zapraszamy na parafialną, rodzinną, samochodową pielgrzymkę do Kalisza (i nie tylko), która odbędzie się w sobotę, 26 czerwca. Spotkamy się najpierw o godz. 11.00 w Świnicach Warckich (bardzo ładny kościółek, w którym była ochrzczona św. Faustyna; piękna okolica i ciekawie opowiadająca o tym miejscu siostra zakonna). Tam przeżyjemy Mszę świętą i pojedziemy do oddalonego ok. 2 km domu, w którym święta Faustyna się urodziła. Stamtąd pojedziemy do Kalisza – Narodowego Sanktuarium św. Józefa. To dobre miejsce, żeby modlić się za rodziny, a szczególnie za ojców, których św. Józef jest patronem. Przeżywamy rok Świętego Józefa, więc przed świątynią ustawiona jest specjalna brama, której przejście jest zewnętrznym znakiem uzyskania odpustu związanego z tym wydarzeniem. Tam będzie czas na posłuchanie o historii tego miejsca i na indywidualną modlitwę. W zależności od tego, ile osób się zgłosi, ustalimy jeszcze sprawy naszego posiłku. Prawdopodobnie będzie to możliwe w kaliskim domu pielgrzyma.
Dobrze, jeśli każda pielgrzymka poza częścią modlitewną zawiera też możliwość zabawy i odpoczynku. W związku z tym proponujemy, żeby wracając do domu, zajechać do wspaniałych term w Uniejowie. (www.termyuniejow.pl) Poza basenami, zjeżdżalniami, saunami i wszystkim, co w takich miejscach się znajduje, jest tam też niewielki, ale całkiem solidny park linowy.
Jeśli ktoś nie gustuje w wodnych atrakcjach, to niedaleko Kalisza jest ZOO-Safari w Borysewie. (https://zoosafari.com.pl/) Świetne miejsce, 90 gatunków zwierząt (w tym BIAŁE LWY!!!) i atrakcje nie tylko związane ze zwierzętami. Jedziemy samochodami, więc w wolności wybieramy sobie, jak każda rodzina spędzi to popołudnie. Chętnych, którzy jeszcze się nie zgłosili na tę pielgrzymko-wycieczkę prosimy o zgłoszenie się do ks. Zbigniewa (do środy włącznie).